Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vyriausybė spręs, ar tęsti karantiną iki gruodžio vidurio

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį spręs, ar tęsti karantiną šalyje iki gruodžio vidurio, leisti atsidaryti muziejams ir vykti ekskursijoms.

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtuose karantino pakeitimuose numatyta, jog jis būtų tęsiamas iki gruodžio 17 dienos.

Projekte siūloma, kad muziejų ir galerijų lankymas būtų leidžiamas ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), jei bus užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių.

Taip pat bus svarstoma, ar leisti vykdyti ne didesnes nei penkių asmenų ar vienos šeimos ekskursijas, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.

Lapkričio pradžioje įvedus antrąjį visuotinį karantiną, visos kultūros įstaigos, tarp jų ir muziejai, buvo uždaryti, ekskursijos – uždraustos. Muziejų atstovai kreipėsi į Vyriausybę, prašydami leisti jų veiklą, nes jie gali užtikrinti saugumą ekspozicijų lankymą.

Ministrų kabinetui taip pat siūloma tikslinti ir paramos nuo koronaviruso pandemijos bei karantino ribojimų nukentėjusiam verslui kriterijus.

Juose numatoma keisti metodiką, kaip būtų lyginama ūkinės veiklos pernykštė ir šiųmetinė apyvarta, atsižvelgiant, ar ji sumažėjo 30 procentų, taip pat numatyti, jog atitinkamų sričių ministrams tvirtinant ribojamų veiklų sąrašą, reikėtų gauti Vyriausybės pritarimą. Taip pat būtų įtrauktos ir veiklos, kurios ribojamos netiesiogiai ir „kurias tokiomis pripažįsta Vyriausybė“.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau užsiminė, kad jei situacija nesikeis ar blogės, Ministrų kabinetas gali svarstyti prekybos centrų, parduotuvių darbo laiko ribojimus, visą ugdymo procesą privalomai vykdyti nuotoliniu būdu. Trečiadienį teikiamame projekte šių siūlymų kol kas nėra.

Antradienio duomenimis, sergamumas koronavirusu Lietuvoje siekia 804 atvejus 100 tūkst. gyventojų, per parą patvirtinti 1169 nauji COVID-19 ligos atvejai, nuo koronaviruso mirė 17 žmonių. Iš viso nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 49,4 tūkst. asmenų, mirė daugiau nei 400. 

Karantino metu viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, draudžiami visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų, sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Taip pat galioja ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us