Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Įsigaliojus griežtesniam karantinu, uždarytos parduotuvės, apribotas judėjimas

Lietuvoje trečiadienį įsigalioja griežtesnis karantino režimas, kurio metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos ir apribotas žmonių judėjimas.

Šių priemonių naujoji Vyriausybė ėmėsi siekdama suvaldyti koronaviruso plitimą.

Ministrų kabineto sprendimu, veiklą galės tęsti vaistinės ir maisto prekių parduotuvės, tačiau joms nebus draudžiama prekiauti ir kitomis prekėmis.

Turgavietėse bus leidžiama tik maisto prekyba, atskiros ne maisto prekių parduotuvės turės užsidaryti. 

Nuo trečiadienio taip pat negali būti teikiamos kontaktinės paslaugos, trunkančios ilgiau nei 15 minučių, nevyks viešos pamaldos bažnyčiose.

Rudenį atėjus antrajai koronaviruso bangai, Lietuvoje nuo lapkričio pradžios uždarytos kavinės, barai ir restoranai, pastarosiomis savaitėmis moksleiviai perėjo prie nuotolinio mokymosi.

Tačiau nepaisant šių priemonių koronaviruso skaičiai ir toliau augo, todėl Ingridos Šimonytės Vyriausybė sekmadienį nusprendė dar sugriežtinti karantino sąlygas.

Gyventojams be itin svarbių priežasčių draudžiama palikti savo savivaldybę, o pasivaikščioti viešose vietose gali tik šeimų nariai arba du žmonės iš skirtingų šeimų.

Policija ragina gyventojus nepalikti gyvenamosios savivaldybės be reikalo, išvykti tik svarbiu atveju ir turėti tai pagrindžiančius dokumentus.

Ateinantį savaitgalį, Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu policija savivaldybių centrų prieigose kontroliuos atvykstančiuosius ir išvykstančiuosius.

Kritikai sako, kad nauji reikalavimai nepagrįstai diskriminuoja smulkiuosius prekybininkus, įvesti judėjimo apribojimai yra neproporcingi ir sunkiai įgyvendinami, kai kurie psichologai taip pat siūlė leisti bendrauti socialiniuose burbuluose vienišiems žmonėms. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us