Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Policija pradėjo masinę judėjimo kontrolę, dauguma žmonių pasiruošę dokumentus

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija penktadienį per pietus šalyje pradėjo masinę judėjimo kontrolę, dauguma vairuotojų keliauja pasiruošę – turi kelionės tikslą įrodančius dokumentus. 

Vienas kontrolės postų įrengtas sostinės kryptimi ties Avižieniais, čia pirmąją ribojimų valandą didesnės spūstys nesusidarė, nedaug buvo ir apsuktų automobilių.

„Žmonės daugeliu atvejų tikrai yra pasiruošę kontrolės procedūroms – turi kelionę patvirtinančius dokumentus, pažymas, išrašus“, – žurnalistams sakė generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

„Patikrinimo procedūros vyksta greitai, žmonėms palinkime gero kelio ir leidžiame jiems vykti toliau“, – pridūrė jis.

Iš viso įvažiavimuose į savivaldybių centrus policija įrengė 250 kontrolės postų, čia  pastatyti draudžiamieji ženklai, dalis įvažiavimų į miestus užtverta, o kai kur eismas stebimas ir vadinamaisiais trikojais.

„Tokiu principu dirbsime iki sekmadienio vakaro. Didžiausi srautai buvo trečiadienį ir srautai po truputį mažėja, tikimės, kad šeštadienį sekmadienį jie apmažės“, – teigė policijos vadovas.

Žmonėms problemų nekilo

Po darbo namo į Vilnių iš Maišiagalos vykęs Dainius Yžička su problemomis patikros metu nesusidūrė ir sako teigiamai vertinantis ribojimus.

„Labai teigiami ribojimai, gali būti jų dar daugiau. Nepatogumų nesudarys – tvarka yra tvarka“, – BNS sakė 57-erių baldų gamintojas.

Į darbą sostinėje iš užmiesčio vykęs jaunas vyras sako irgi su problemomis nesusidūręs – dokumentai po ranka, procedūra atlikta operatyviai.

„Leidimą gavau, vykstu į darbą. Buvau išvažiavęs atsiimti siuntos į užmiestį. Ribojimai griežtoki, bet viskas tvarkoje, su leidimais problemų nekilo“, – BNS sakė prisistatyti nepanoręs 21-erių vilnietis.

Per pirmąją valandą ties Avižieniais buvo apsuktas vos vienas, kitas automobilis – dauguma vykstančiųjų pasiruošę dokumentus, įrodančius vykimo tikslą.

Talkina ir kitos tarnybos

Kontrolės poste ties Avižieniais policijai talkina šaulė, politologė Ainė Ramonaitė.

„Dalis žmonių tikrai pasiruošę, bet yra tokių, kurie nesusigaudo, teko keletą apsukti“, – BNS teigė politologė.

Ji teigė tikrinanti atvažiuojančiųjų automobilius, o jeigu kyla problemų, pasikviečianti į pagalbą policininkus.

„Mes tiesiog stabdome ir tikriname, jeigu kas nors negerai, perduodame policijai toliau tvarkytis“, – sakė A. Ramonaitė.

Anot jos, šauliai stengiasi padėti valstybei su šiuo iššūkiu, kai kurie šauliai ima net atostogas.

„Mes stengiamės vykdyti pareigą ir kas atostogų pasiima iš darbo, kas kažkaip kitaip“, – kalbėjo šaulė.

Be šaulių policijai talkina ir karo policininkai bei pasieniečiai.

Žmones ragina negudrauti

Policijos generalinis komisaras R. Požėla ragina žmones negudrauti – tokie asmenys nebus toleruojami.

„Šioje vietoje mūsų tolerancijos nebus. Žaidimo taisyklės yra visiems aiškios – yra punktai, per kuriuos reikia pravažiuoti. Tie, kurie bandys gudrauti, tikrai sulauks kalėdinių policijos „premijų“ nuo 500 eurų“, – tvirtino R. Požėla.

Jis teigė, kad kol kas tokių situacijų nepasitaikė, taip pat teigė nežinantis ir apie konfliktus su vairuotojais.

Blokavimo postai įrengti nuo penktadienio 13 val. iki sekmadienio 21 valandos.

Iš viso šalyje savaitgalį dirbs daugiau kaip 900 policijos ekipažų, jiems taip pat talkins daugiau nei 300 šaulių, 270 pasieniečių bei apie pusšimtis karo policininkų.

Judėjimo draudimas tarp savivaldybių įvestas siekiant sumažinti COVID-19 plitimą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us