Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Komisija siūlo neriboti judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse

Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo neriboti gyventojų judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse.

Kaip spaudos konferencijoje po VESK posėdžio pirmadienį sakė Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, tai siūloma atsižvelgus į problemas, iškilusias per savaitgalio gyventojų judėjimo patikrinimus.  

„Tikrai matome, kad žmonės yra masiškai susiję – miesto gyventojai su rajonu ir atvirkščiai, turi nekilnojamojo turto – tie patys sodai. Matėme masinį legalų vykimą iš miestų į rajoną, lygiai taip pat matome, kad daug gyventojų gyvena rajone arba dirba mieste ir atvirkščiai (…), matėme, kad rajono gyventojams reikalingos tam tikros paslaugos iš mieste įsikūrusių valstybės valdymo įstaigų“, – sakė R. Požėla.

„Matydami šią problematiką, pasiūlėme per VESK kreiptis į Vyriausybę su iniciatyva, kad galbūt miestas ir rajonas būtų traktuojamas kaip vienas teritorinis darinys ir jame galiotų tos pačios karantininės sąlygos. Sakyčiau, būtų daugiau logikos, negu dabar yra“, – teigė R. Požėla.

VESK taip pat nusprendė siūlyti Vyriausybei koreguoti taisykles, kad vykti automobiliais būtų galima vienos šeimos nariams arba ne daugiau nei dviem kartu negyvenantiems asmenims.

Policijos vadovo nuomone, įvedus alternatyvius saugiklius ši priemonė „nebūtų liberalizavimas, anaiptol, būtų didesnis logiškumas ir prevencija kamščiams“.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija penktadienį-sekmadienį šalyje vykdė masinę judėjimo kontrolę. Iš viso savaitgalį policija patikrinimo postuose kelionės neleido tęsti daugiau kaip 12,2 tūkst. automobilių. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us