Raseinių naujienų portalas

Kita

Nuo šiol dar daugiau „Regitros“ paslaugų galima gauti internetu

Trečdalis – būtent tokia dalis vairuotojų šiemet transporto priemonių registracijos paslaugas atliko internetu. Kadangi matomas augantis poreikis gauti paslaugas neišėjus iš namų, o ypač šiuo laikotarpiu, „Regitra“ dar daugiau jų kelia į elektroninę erdvę. Taigi, kokiomis dar paslaugomis bus galima naudotis internetu?

Aktualu nusipirkusiems automobilį lizingu

Vairuotojui įsigijus automobilį išsimokėtinai jis tampa jo valdytoju, o savininku yra laikomas bankas ar kita lizingą suteikusi įmonė. Ši informacija įrašoma ir į transporto priemonės registracijos liudijimą. Šiuo metu skaitmenizuotos būtent trys naujos paslaugos, susijusios su šiais atvejais.

Pirma, jei asmuo išsimokėtinai įsigijo Lietuvoje prieš tai jau eksploatuotą transporto priemonę, ją užregistruoti savo vardu nuo šiol galės paprasčiausiai internetu, o ne tik „Regitros“ padalinyje. Antra, taip pat sudaryta galimybė pakeisti automobilio registracijos laiką, pratęsus lizingo išsimokėjimo terminą.

Ir trečia, jei automobilio lizingas jau yra išmokėtas, t. y. už transporto priemonę yra visiškai atsiskaityta, asmuo savo vardu ją įregistruoti taip pat nuo šiol gali internetu. Paprasčiau tariant, jis tokiu būdu taps ne tik automobilio valdytoju, bet ir savininku. Iki šiol tokia galimybė buvo tik tuomet, jei bankas ar kita lizingą suteikusi įmonė „Regitrai“elektroninėje erdvėje būdavo pranešusi apie nuosavybės perleidimą.

Priklausomai nuo situacijos, elektroninėje sistemoje klientui reikės pridėti tik nuosavybės teisę įrodantį dokumentą ir /arba banko ar kitos lizingo įmonės suteiktą įgaliojimą.

Internetu bus galima įregistruoti ir paveldėtą transporto priemonę

Skaitmenizuotos ir paslaugos, susijusios su transporto priemonės paveldėjimo atvejais. Nuo šiol elektroniniu būdu bus galima įregistruoti paveldėtą automobilį.

Jei asmuo dar neturi paveldėjimo dokumentų, tai tokiu atveju transporto priemonė bus registruojama laikinai, t. y. vieneriems metams, kol asmuo susitvarkys paveldėjimą. Terminuotas registracijos laikas bus įrašomas ir į registracijos liudijimo H grafą.

Na, o jei asmuo jau turi automobilio paveldėjimo ir nuosavybės dokumentus, tuomet juos reikės pridėti elektroninėje sistemoje.

Kitos skaitmenizuotos paslaugos

Dar viena nauja elektroninė paslauga–internetu nuo šiol transporto priemonių savininkai galės nurodyti kitą asmenį jos valdytoju. Ši paslauga reikalinga tiems, kurie yra transporto priemonės savininkai, tačiau ja naudojasi kitas asmuo.

Taip pat sudaryta galimybė nuotoliniu būdu deklaruoti transporto priemonės perleidimą atstovaujant kitą asmenį. Tam reikalingas įgaliojimas, kurį galima sudaryti ir elektroniniu būdu.

Paskutinė skaitmenizuota paslauga – gavus  pastovų ar laikiną leidimą gyventi Lietuvoje bus galima pakeisti transporto priemonės registracijos terminą ar tipą iš terminuoto į nuolatinį.

Visas šias paslaugas galima atlikti tiesiog internetu prisijungus prie Transporto priemonių registravimo sistemos (eKETRIS)  ir  pasirinkus skiltį „Kitos transporto priemonių registracijos paslaugos“. Svarbu pastebėti, kad registracijos liudijimas bei numerio ženklai, jei reikalingi, bus pristatyti per kurjerį arba į savitarnos terminalą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us