Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Patalpos ir šaldikliai COVID-19 vakcinoms – paruošti, laukiama dalies kitų priemonių

Specialūs šaldikliai ir patalpos COVID-19 vakcinoms laikyti paruošti, laukiama dalies kitų priemonių, antradienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip rašoma ministerijos pranešime, rengiantis pirmųjų vakcinų atvykimui, Ekstremalių sveikatai situacijų centras atliko būtinus testavimo darbus su įsigytais šaldikliais vakcinoms saugoti ir juos abu jau pajungė.

Šie du ultra žemos (-75 laipsnių) temperatūros šaldikliai bus naudojami tik „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinoms, kurioms būtina labai žema temperatūra.

„Kitoms vakcinoms laikyti bus naudojamos ESSC jau įrengtos ir pritaikytos specialios patalpos – šaldikliai, kuriose bus užtikrinama joms reikalinga žemesnė (2-8 laipsnių) temperatūra. Šios patalpos taip pat jau yra parengtos laikyti vakcinas nuo koronaviruso, kol jos bus išvežiotos gydymo įstaigoms. Tokiose patalpose paprastai laikomi vaistai, kurių saugojimui reikalinga žemesnė temperatūra“, – rašoma pranešime.

Anot ministerijos, iš ESSC sandėlių vakcinos bus transportuojamos į gydymo įstaigas naudojant šaldymo įrangą, galinčią užtikrinti „šalčio grandinės“ palaikymą pristatomiems vakcinų kiekiams.

„Tiekėjas įsipareigoja užtikrinti temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu“, – rašoma pranešime.

Pasak ministerijos, pirmajam etapui būtinos priemonės jau yra įsigytos, o papildomi pirkimai jau eina į pabaigą.

ESSC jau įsigijo 1,2 mln. vienkartinių dezinfekcinių servetėlių, 125 tūkst. medicininių kaukių ir daugiau kaip 246 tūkst. natrio chlorido injekcinio tirpalo ampulių.

„Artimiausiomis dienomis bus sudarytos sutartys ir įsigyta 2,4 mln. vienetų vienkartinių pirštinių bei 200 specialių šaltkrepšių, skirtų vakcinų gabenimui“, – teigia SAM.

Anot ministerijos, taip pat netrukus bus aiškūs konkretūs tiekėjų pasiūlymai ir papildomai įsigyta 1 ml ir 2 ml talpos švirkštų su adatomis (atitinkamai 1,2 mln. ir 15 tūkst.), 1,2 mln. pleistrų ir 25 tūkst. medicininių atliekų konteinerių.

Europos Komisija pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti Europos Sąjungoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, Europos vaistų agentūros (EVA) rekomendavus atlikti šį žingsnį.

Į Lietuvą šeštadienį ketinama pristatyta 9750 vakcinos dozių, kurių užtektų vakcinuoti 5 tūkst. žmonių, nes reikia dviejų vakcinų dozių.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us