Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Jei vakcinos tiekimas nestrigs, sausį medikų bendruomenė jau bus paskiepyta

Nors dėl COVID-19 vakcinos tiekimo yra neaiškumų, tačiau, jei jis pavyks taip, kaip tikimasi, sausio mėnesį medikų bendruomenė jau bus paskiepyta, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

„Tikimės, kad artimiausiomis dienomis turėsime informaciją apie antrą kiekį, kad ir nedidelį, galbūt trečią. Jeigu tiekimas vyktų tokiomis dalimis, kad ir per kelis kartus, prognozė būtų, kad sausio mėnesį galėtume teigti, jog medikų bendruomenė yra paskiepyta ir pirmame sveikatos apsaugos sistemos bastione turime tvirtesnes pozicijas“, – LRT laidoje „Dienos tema“ sakė ministras. 

Jis teigė, kad šiuo metu jau yra suplanuota, kaip ir kokia tvarka medikai bus skiepijami nuo koronaviruso.

Ministras taip pat pripažino, kad skiepyti būtent šia, kompanijos „Pfizer“ sukurta, vakcina bus sudėtinga, dėl jos saugojimo, transportavimo ir pakavimo ypatumų. 

Anot jo, vienoje „Pfizer“ vakcinos pakuotėje yra 975 dozės, kurias reikia sunaudoti per tam tikrą laiką, tad ją bus paprasta naudoti didžiuosiuose centruose, tačiau mažesnės gydymo įstaigos gali turėti sunkumų. 

„(…)Šiandien turime kalbėti atsakingai, remdamiesi tuo, ką žinome: sudėtingam „Pfizer“ vakcinos procesui esame pasiruošę, apgalvotos visos schemos, kaip bus skiepijama medikų bendruomenė, o dėl visuomenės dar yra klaustukų, dar turėsime dirbti ir ieškoti atsakymų, priklausomai nuo to, kokios vakcinos bus“, –  teigė A. Dulkys. 

Jis taip pat pabrėžė, kad dėl to, kokia tvarka bus skiepijama likusi dalis visuomenės spręs premjerės Ingridos Šimonytės sudaryta ekspertų taryba, tačiau tiksli informacija bus žinoma tik tuomet, kai bus aišku, kokie ir kokios vakcinos kiekiai atkeliauja į Lietuvą. 

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina šiuo metu yra vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

Pagal bendrą kartu su kitomis ES šalimis vykdomą vakcinų pirkimą į Lietuvą šeštadienį ketinama pristatyti pirmąsias šios vakcinos dozes.

Antradienį vakare sušauktame skubiame Vyriausybės pasitarime Europos Komisijos siūlymu nuspręsta įsigyti dar apie 616 tūkst. šios vakcinos dozių. Jos turėtų atkeliauti antrojoje kitų metų pusėje. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us