Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Vyskupų konferencija pakeitė poziciją – nusprendė dar neatnaujinti viešų pamaldų

Lietuvos vyskupų konferencija pakeitė sprendimą ir nusprendė dar neatnaujinti viešų pamaldų su žmonėmis, trečiadienį pranešė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. 

„Atsižvelgdami į esamą situaciją, šiandien priėmėme sprendimą dar neatnaujinti viešų pamaldų bažnyčiose, dalyvaujant tikintiesiems“, – per nuotolinę spaudos konferenciją pranešė Vyskupų konferencijos pirmininkas. 

Pasak jo, bažnyčiose ir toliau galios gruodžio viduryje priimta tvarka – viešos pamaldos nevyks, tačiau galima melstis privačiai, atlikti išpažintį ar, susitarus su kunigu, priimti šv. Komuniją. 

G. Grušas teigė, kad pirminis sprendimas dėl pamaldų atnaujinimo priimtas dar 2020 metų pabaigoje. 

„Baigiantis metams tikėjomės, kad bus galimybė grįžti į tvarką, kuri mūsų bažnyčiose galiojo karantino metu iki praeitų metų gruodžio 16 dienos, kai pamaldose, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, dalyvaudavo ribotas skaičius žmonių“, – sakė jis. 

„Vis dėlto naujųjų metų pradžia parodė, kad pandeminė situacija Lietuvoje išlieka pakankamai rimta. Vyriausybės priimti griežtesni ribojimai, iš pradžių skirti tik šventiniam laikotarpiui, buvo pratęsti iki numatytos karantino pabaigos“, – pridūrė arkivyskupas. 

Anot jo, kol kas nuspręsta Mišių neatnaujinti iki sausio pabaigos, tačiau, jei būtų sulaukta ryškesnių teigiamų epidemiologinių pokyčių, pamaldos galėtų būti atnaujintos ir anksčiau. 

„Tuo būdu solidarizuojamės su visais, kuriems šis laikas yra itin sunkus, ypač su ligoniais, gydytojais, slaugytojais“, – sakė G. Grušas. 

Jis taip pat pažymėjo, kad sprendimas neatnaujinti šv. Mišių šių priimtas tariantis su Vyriausybės ekspertais ir medikais. 

Antradienį Lietuvos vyskupai buvo pranešę, jog pamaldos, ribojant tikinčiųjų jose skaičių, bus atnaujintos nuo kito pirmadienio, sausio 11 dienos. 

Šis sprendimas viešumoje sukėlė diskusijas ir sulaukė kritikos. 

Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja įvestas sugriežtintas karantino režimas. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susibūrimai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us