Raseinių naujienų portalas

Naujienos

KAM sudarė šių metų šauktinių sąrašus, jaunuolius ketinama skiepyti nuo COVID-19

Krašto apsaugos ministerijoje ketvirtadienį sudaryti 2021 metų šauktinių sąrašai, juose – 38 tūkst. 177 jaunuoliai, kuriems 18-23 metai.

„Tai yra pirmas žingsnis prieš pradedant šaukimą ir simboliškai visa tai sutampa su sausio įvykių 30-mečiu, kuomet savanoriai stojo ginti savo beatsikuriančios valstybės“, – žurnalistams sakė ministras.

Jis džiaugėsi, kad didžioji dalis jaunuolių tarnybą vis dar renkasi savo noru.

„Didžioji dalis šauktinių yra savanoriai (…) Jaunų žmonių apsisprendimas būti savanoriais, būti šauktinių sąraše, nevengti Konstitucinės pareigos yra labai nepaprastai svarbus“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras.

Tarnybą įvairiuose šalies kariniuose daliniuose šiemet pradės per 3,8 tūkst. jaunuolių. Dar iki sąrašų sudarymo savanoriškai tarnybą pasirinko apie 200 jaunuolių.

Pirmieji šauktiniai tarnybą pradės kovo mėnesį, paskutiniai – lapkritį.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vadovas Arūnas Balčiūnas teigė, kad sudarant šių metų sąrašus buvo atsižvelgiama į praėjusių metų rezultatus.

Anot A. Balčiūno, pernai 54 proc. šauktinių buvo savanoriai, vos 52 jaunuoliai buvo pašaukti privalomai.

Tarnybos vadovas tikino, kad tarnyba kariuomenėje kasmet domisi ir vis daugiau merginų.

„Merginos tikrai nesnaudžia, labai domisi kariuomene. Nuo 2015 metų merginų skaičius kasmet didėja“, – žurnalistams sakė A. Balčiūnas.

Šauktiniams – skiepas nuo COVID-19

Ministras A. Anušauskas tikino, kad šauktinius ketinama skiepyti nuo COVID-19 ir sakė, kad koronaviruso situacija kariuomenėje yra „gerėjanti“.

Ministras tikisi, kad šauktinius galbūt bus galima paskiepyti anksčiau nei numatyta.

„Kol kas jie yra dešimtoje eilėje, tai yra gana toli, tačiau mes žinome, kad skiepų gavimo ir pandeminė situacija gali keistis. Galbūt tas eiliškumas ir pasikeis. Juoba, kad pirmieji šauktiniai bus pakviesti kovo mėnesio antroje pusėje. Tikimės, kad šitoje vietoje situacija gali pasikeis“, – teigė A. Anušauskas.

Jis taip pat pranešė, kad kitą savaitę ketinama pradėti skiepyti karo medikus.

Sąrašus ketinama paskelbti maždaug po savaitės svetainėje https://sauktiniai.karys.lt.

Prie kiekvieno pavardės bus nurodytas tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami.

Visa jiems aktuali informacija bus pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir saugumui kylančias grėsmes, Seimas atnaujino 2015 metų pavasarį.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us