Raseinių naujienų portalas

Naujienos

A. Dulkys pavedė savivaldybių administracijų vadovams kontroliuoti COVID-19 vakcinavimą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sekmadienį feisbuke pranešė pasirašęs sprendimą, kuriuo savivaldybių administracijų direktoriams pavesta kontroliuoti vakcinavimą nuo COVID-19 įstaigose, kurių dalininkas ar steigėjas yra atitinkama savivaldybė. 

Anot ministro, administracijų vadovams nurodoma kontroliuoti, kad šiose įstaigose vakcinavimas būtų vykdomas griežtai pagal nustatytą tvarką, skiepai būtų skiriami prioritetinėms gyventojų grupėms ir jų negautų žmonės, kurie į tas grupes nepatenka. 

„Nustačius šio sprendimo pirmame punkte nurodytų teisės aktų galimus pažeidimus, pradėti administracinio nusižengimo teiseną, atlikti administracinio nusižengimo tyrimą ir surašyti administracinio nusižengimo protokolą arba dėl administracinio nusižengimo teisenos pradėjimo kreiptis į kitas teisėsaugos institucijas pagal kompetenciją“, – nurodė ministras. 

Administracijų vadovai taip pat įpareigoti nustačius pažeidimus nedelsiant, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, pateikti informaciją apie juos Sveikatos apsaugos ministerijai. 

„Kai ėmiausi šių atsakomybių, žinojau, jog laukia daug problemų. Tenka apgailestauti, kad, nors Vyriausybė ir SAM deda visas pastangas, kad šalį pasiektų kaip galima daugiau vakcinų, ir jų, pirmiausia, gautų prioritetinėse grupėse nustatyti asmenys, atsirado piktnaudžiaujančiųjų tuo metu, kai svarbiausia vienybė ir sąžiningumas“, –  feisbuke rašė A. Dulkys. 

Jis taip pat pabrėžė, kad žiniasklaidos aprašyti atvejai, kai skiepus gauna pagal eiliškumo tvarką tam neturintys teisės medikai ar su medicina susiję verslininkai „niekuo nesiskiria nuo kitų viešųjų gėrybių pasisavinimo ar grobstymo“.

Ministras tuo pačiu pažymėjo, kad visi procesai sveikatos apsaugos sistemoje negali būti centralizuoti ir kontroliuojami ministerijos. 

„Tenka pripažinti, kad tik pačios gydymo įstaigos žino, kurie konkretūs žmonės dirba su COVID-19 liga sergančiais pacientais ir kurie konkretūs žmonės atitinka tvarkoje nustatytas sąlygas, turime pasitikėti jais“, – teigė jis. 

„Tačiau su komanda esame priversti imtis papildomų, skaidrumą užtikrinančių priemonių“, – pridūrė A. Dulkys. 

Kalbėdamas apie galimus vakcinavimo tvarkos pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikose, jis sakė, kad ministerija šeštadienį kreipėsi į klinikų vadovus, prašydama pateikti paaiškinimus. 

„Gavus atsakymą, įstaigos įstatuose nustatyta tvarka bus organizuojamas dalininkų susirinkimas, kuriame bus vertinama pateikta informacija ir, esant teisiniam pagrindui, atliekamas tyrimas dėl vadovo galimo darbo pareigų pažeidimų“, – aiškino ministras. 

Raštiško paaiškinimo ministerija paprašė ir iš Šilalės savivaldybės Ekstremaliosios situacijos operacijų centro, dėl viešumoje pasirodžiusios informacijos, kad šio miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje nuo COVID-19 pasiskiepijo ir ją valdančios įmonės vadovas su artimaisiais. 

„Kadangi SAM nėra suteiktos neribotos kontrolės funkcijos, o tyrimai, susiję su šia situacija, galimi tik SAM pavaldžiose įstaigose, gavusi įstaigos paaiškinimą, SAM jį vertins bei teiks nagrinėjimui Šilalės rajono savivaldybei, kaip įstaigos steigėjai“, – teigė A. Dulkys. 

Jis taip pat neatmetė varianto, kad įstaigos atsakymas gali būti perduotas ir teisėsaugai bei pabrėžė, kad tokių veiksmų bus imamasi dėl kiekvieno paaiškėjusio pažeidimo. 

Prezidentas Gitanas Nausėda bandymus gauti vakcinas be eilės pavadino „gėdingais sovietinio elgesio reliktais“ ir pareikalavo greitų bei ryžtingų sprendimų dėl vakcinavimo tvarką pažeidusių asmenų atsakomybės. 

Šalies vadovas su A. Dulkiu ir premjere Ingrida Šimonyte šią problemą aptars susitikime pirmadienį ryte. 

Specialiųjų tyrimų tarnyba šeštadienį vakare pranešė nusprendusi atlikti COVID-19 vakcinų organizavimo antikorupcinį vertinimą, konkrečius atvejus tarnybai pavedė ištirti ir Generalinė prokuratūra. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us