Raseinių naujienų portalas

Su mumis, tarp mūsų gyvena tie žmonės, kurie tūkstančiais užtvindė Sąjūdžio mitingus ir, svarbiausia, rinkosi prie tų respublikos pastatų ,kuriuose vykstantis darbas garantavo atsikūrusios laisvos valstybės funkcionavimą. Stovėjo beginkliai, pasiryžę tik vienybe ir dvasios galia apginti tautos apsisprendimą gyventi laisvėje. Mes esame tie, kuriems tenka didžioji privilegija gyventi toje realybėje, kuri XX amž,antrosios pusės kartoms atrodė siekiamybė, verta aukščiausios kainos – gyvybės. Rūsti lemtis pasirinko… Jų vardus kasmet ištariame sausio 13 -tąją. Neištariame nežinomų vardų tų, kurie su pasirinktaisiais buvo kartu. Iš jų daug kas buvo sužeistas, gyvenimai suluošinti. Daug yra tarp mūsų tų, virš kurių gyvybių tada sklendė juodas mirties angelas, bet neužkabino savo stingdančiu sparnu. Mes visi žinome, kokia kaina paženklinta ši diena…

 Šiemet į tą dieną ateiname irgi didelės grėsmės akivaizdoje, kai reikalingi panašaus lygmens pilietiškumas bei atsakomybė. Vidinių išteklių reikalaujama mažiau, bet atsakomybės už savo elgseną – dar didesnės. Iš tikrųjų į šiandienos kovą ir gynybą esame pašauktas kiekvienas be išimties. Todėl gausiai nesiburiame į Laisvės gynėjų dienos minėjimą. Nemakščių seniūnijos aikštėje raiški meninė instaliacija ,,Auginkime Laisvę“, turininga daina jau sausio 12 – tosios vakarą praeivį  sustabdė prisiminimui ir susimąstymui. Ši akcija persikėlė į sausio 13 -tąją. Ryte tradiciškai tamsiuose languose sužibo atminties liepsnelės. Seniūnas Remigijus Laugalis ir Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė Regina Pratašienė padėjo  gėles ir uždegė žvakutes miestelyje prie paminklinio akmens 1919 -1920 metų kovotojams nemakštiškiams atminti, prie kryžiaus žuvusiems už Lietuvos Laisvę.  Su ta pačia užduotimi nuvyko prie monumento Kryžkalnyje. RRKC Nemakščiuose facebook puslapyje rodomas video montažas  ,,Visada esame ir būsime dėkingi Laisvės gynėjams už naują Lietuvos istorinį kelią“.  Čia surinktos vaikų atsiųstos nuotraukos, užfiksavusios šių bei ankstesnių metų Laisvės gynėjų pagerbimą. Tokios veiklos sumanytojai yra RRKC Nemakščiuose darbuotojai, seniūnas Remigijus Laugalis, menines idėjas padedanti realizuoti  Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos dailės mokytoja Irena Kliknienė ir Raseinių rajono kultūros centro šviesos operatorius Nerijus Guntarskis.

Žmogaus būtis Žemėje tuo ir dramatiška, kad veržliam gyvybės tarpsmui nuolat priešinasi griaunanti jėga. Todėl sustiprinkime vienas kitą tikėjimu, jog šiuo metu nematomą , bet labai stiprų priešą anksčiau ar vėliau įveiksime. Ir tada džiugesnės bus dienos auginant mūsų Laisvę. Nuėję svarbų etapą per 30 metų, matome būsimo laiko viltingą perspektyvą. 

Teksto ir nuotraukų autorė: RRKC Nemakščiuose choreografė Živilė Lembutienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us