Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Verslas šią savaitę jau galės teikti paraiškas paramai

Nuo pandemijos apribojimų nukentėjęs verslas šią savaitę ja jau galės teikti paraiškas dėl paramos iš naujo 180 mln. eurų vertės subsidijų ir lengvatinių paskolų paketo.

Vyriausybei praėjusią savaitę patvirtinus paramos mokėjimo tvarką, ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad įmonės šią savaitę jau galės teikti paraiškas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Priemonė bus skirta įmonėms, kurių apyvarta nuo lapkričio 1 iki sausio 31 dienos bus kritusi bent 30 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 metais, o įmonės, kurių veikla buvo apribota gruodį, lapkričio apyvartos galės neįtraukti.

Kaip posėdyje teigė A. Armonaitė, vertindamos paraiškas, institucijos patikės įmonių deklaruojamu apyvartos kritimu, tačiau tiek VMI, tiek Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasiliks teisę patikrinti, ar realūs duomenys sutampa su pateikiamais.

Pirmąjį 180 mln. eurų pagalbos nukentėjusiam verslui paketą Ekonomikos ir inovacijų ministerija su Europos Komisija (EK) suderino praėjusių metų pabaigoje – 150 mln. eurų numatyta subsidijoms, dar 30 mln. – lengvatinėms paskoloms.

Antrasis paramos verslui paketas – dar 150 mln. eurų – startuos jį suderinus su socialiniais partneriais, Vyriausybe ir EK.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us