Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

VESK siūlo dalį moksleivių leisti į mokyklas, vienišiems sudaryti galimybę bendrauti

Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo leisti į mokyklas moksleivius, susiduriančius su sunkumais mokantis iš namų, taip pat sudaryti galimybę bendrauti vienišiems asmenims.

Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija, VESK posėdyje dar kartą išklausyta ekspertų pozicija dėl epidemiologinės situacijos šalyje ir karantino ribojimų veiksmingumo, o vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasiūlė Sveikatos apsaugos ministerijai parengti etapinį atlaisvinimų planą.

Mokyklas žadama atverti palaipsniui

Pasak VRM, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pasiūlė sudaryti galimybę mokytis nuotoliniu būdu moksleiviams, kurie susiduria su sunkumais mokantis iš namų.

„Siūloma sudaryti galimybę šiems vaikams mokytis nuotoliniu būdu mokyklose, gauti būtinas priemones, o tiems, kuriems priklauso – ir nemokamą maitinimą“, – nurodo ministerija.

Šią tvarką turėtų užtikrinti savivaldybių administracijos. Pasiūlymas bus svarstomas trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu.

Ministerijos duomenimis, 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba dėl papildomo konsultavimo, aprūpinimo kompiuterine įranga, interneto ryšio užtikrinimo, motyvacijos stiprinimo. Maždaug pusei šių mokinių skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą.

VRM pažymi, jog taip pat svarstoma galimybė atnaujinti kontaktinį mokymąsi paskutiniųjų klasių moksleiviams. Pradinį ir vidurinį ugdymą svarstoma tęsti mišriu būdu, profesinis ir aukštasis mokslas turėtų vykti nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius mokymus.

Sieks įteisinti „socialinius burbulus“

„Nuspręsta Vyriausybei teikti pasiūlymą ir dėl galimybės leisti bendrauti dviem šeimoms ir (ar) dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas asmuo arba neįgalus nepilnametis, arba nuolatinės priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo“, – nurodo VRM.

Pažymima, kad tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose.

„Tai būtų savotiškas palengvinimas žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra bei vienišiems asmenims“, – sakoma pranešime.

Vidaus reikalų ministrė taip pat atkreipė dėmesį, kad būtina iš anksto parengti galimų būsimų karantino atlaisvinimų strategiją, atsižvelgiant į planuojamą profilaktinį testavimą bei gyventojų vakcinavimą. Toks Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas planas turėtų būti svarstomas artimiausiuose VESK posėdžiuose.

„Šiuo metu turime gerėjančią situaciją, tačiau suprantame, kad šiuos skaičius pasiekėme laikydamiesi griežtų ribojimų. Esame dėkingi žmonėms, kad jie laikėsi reikalavimų, o dabar artėjame prie to laiko, kai galime svarstyti apie preliminarius ribojimų atlaisvinimus“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymėjo, kad, kaip skelbta anksčiau, norint matyti rezultatus, nuo gruodžio viduryje priimtų karantino sugriežtinimų turi praeiti 4-6 savaitės. Nepaisant gerėjančios epidemiologinės situacijos, ministras tikino, kad iki sausio pabaigos karantinas neturėtų būti švelninamas. 

„Šiuo metu yra penkta savaitė: padėtis gerėja, stebimos geros tendencijos ligoninėse. Tačiau neužtenka pirmųjų signalų, reikia užtikrinti, kad šitie geri skaičiai būtų tvarūs. Tikriausiai iki sausio 31 dienos nereikėtų tikėtis atlaisvinimų“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Posėdyje dalyvavęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pabrėžė, kad judėjimo ribojimas tarp savivaldybių ir toliau išlieka efektyvia priemone. Eismas, vertinant 10-ies dienų vidurkį, šalies keliuose yra sumenkęs 73 procentais. 

Komisaras informavo, kad per sausio mėnesį jau apgręžta 16 200 transporto priemonių, patikrinta daugiau nei 900 asmenų, kurie turi izoliuotis.

Pirmadieni ekspertai siūlė ir toliau išlaikyti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus. Taip pat ir toliau taikyti tokius pat draudimus paslaugų sektoriui. Judėjimo ribojimai tarp savivaldybių pratęsti iki sausio 31 dienos.

Vyriausybės suburtos ekspertų tarybos atstovai pripažįsta, kad gerėjant situacijai vaikai galėtų grįžti į mokyklas, tačiau būtina užtikrinti pakankamą testavimą, svarstyti mokytojų ir vyresnių klasių mokinių testavimo strategijas. Ekspertai atveriant kiekvieną naują sektorių ragina įvertinti jo riziką, jie įspėja didesni atlaisvinimai būtų ypač rizikingi ir dėl pasaulyje plintančių naujų, užkrečiamesnių virusų atmainų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us