Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Prezidentas: EK vadovė patikino – Lietuva iki vasaros galės paskiepyti 70 proc. gyventojų

Prezidentas Gitanas Nausėda sako gavęs Europos Komisijos (EK) vadovės Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) patvirtinimą, kad Lietuva iki vasaros galės paskiepyti apie 70 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų.

„EK prezidentė patikino, kad Lietuva pirmą ir antrą šių metų ketvirtį, t. y. praktiškai iki vasaros pradžios, galės paskiepyti mažiausiai 70 proc. suaugusiųjų šalies gyventojų, kadangi mums tiekiamos vakcinos kiekis per pirmąjį ir antrąjį ketvirtį sudarys 4 mln. dozių, tai gerokai daugiau, nei mes šiuo metu skiepijome“, – po Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžio penktadienį sakė G. Nausėda.

Anot jo, 70 proc. gyventojų vakcinavimas gali būti pasiektas „iki karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės“.

G. Nausėda teigė, jog norint pasiekti tokį vakcinavimo lygį reikės užtikrinti, kad vasario mėnesį per dieną būtų vakcinuojama vidutiniškai 10 tūkst. žmonių, o antrąjį šių metų ketvirtį – iki 34–35 tūkst. žmonių per dieną.

„Kitaip tariant, jei savaitgalį dėl vienų ar kitų priežasčių vakcinavimo tempas sumažėja, mes turime atsigriebti kitomis savaitės dienomis, priešingu atveju matematika yra negailestinga“, – pažymėjo šalies vadovas.

Jis teigė, kad vakcinavimo centrai jau kuriami, jie privalės būti visuose regionuose, o didžiuosiuose miestuose – ir po kelis.

„Artimiausioje ateityje svarbiausias iššūkis bus nebe vakcinos trūkumas, o sugebėjimas masiškai vakcinuoti mūsų žmones, tam, kad optimaliai išnaudotume laiką ir galėtumėme visiškai pasiekti kolektyvinį imunitetą“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda informavo, kad jau kitą savaitę Europos vaistų agentūra svarstys klausimą dėl „AstraZeneca“ vakcinos, ir leidus pradėti skiepijimą jau vasario viduryje Lietuvoje būtų galima sulaukti šios vakcinos. 

Europos Sąjunga iki šiol patvirtino dvi vakcinas nuo koronaviruso. Praėjusį mėnesį bendrijos gyventojai pradėti skiepyti „BionTech“ ir „Pfizer“ vakcina, o sausio pradžioje patvirtinta „Moderna“ bendrovės vakcina.

Lietuva vakcinas nuo koronaviruso perka kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis iš šešių kompanijų – „Moderna“, „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“ bei „CureVac“.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us