Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Socialinės globos įstaigose baigta vakcinacija pirmuoju COVID-19 skiepu

Socialinės globos įstaigose baigta darbuotojų ir globotinių vakcinacija pirmuoju COVID-19 skiepu, ketvirtadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Ministerijos duomenimis, paskiepyta daugiau nei 6 tūkst. globotinių ir virš 4 tūkst. darbuotojų. Tai sudaro per 90 proc. globos įstaigose gyvenančių senolių ir žmonių su negalia ir apie 80 proc. darbuotojų.

Kad susiformuotų visapusiškas imunitetas koronavirusui, skiepijimas antrąja doze bus pradėtas kitos savaitės pabaigoje.  

„Pirmasis vakcinacijos etapas socialinės globos įstaigose praėjo sklandžiai. Po skiepų globos namų gyventojai ir darbuotojai jaučiasi gerai, rengiamės antrajam etapui. Visi laukiame, kol bus pasiektas reikiamas imuniteto virusui lygis ir gyventojų bei darbuotojų sveikata bus apsaugota. Pagaliau bus galima susitikti su savo artimaisiais, atnaujinti veiklas, socializuotis. Dėkoju visiems darbuotojams, savanoriams, savivaldybėms už įdėtas dideles pastangas apsaugant mūsų silpniausius. Pusę kelio jau nuėjome“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

COVID-19 liga persirgę globotiniai ir darbuotojai nėra skiepijami. Prieš skiepijant, kiekvienam asmeniui atliekami testai, kuriais tikrinama, ar sutikę skiepytis asmenys kelis mėnesius iki skiepijimo dienos nesirgo ir šiuo metu neserga koronavirusu.  

Socialinės globos įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. – beveik 40 proc. – visų globotinių.

Pabaigus pirmajam skiepijimo etapui globos įstaigose COVID-19 vis dar serga 1 tūkst. globotinių ir darbuotojų, tačiau prieš mėnesį buvo fiksuotas beveik dvigubai didesnis sergančiųjų skaičius. Ministerijos teigimu, pastebimas nuoseklius sergančiųjų skaičiaus mažėjimas. 

Pasak ministerijos, nedidelė dalis globotinių atsisako skiepytis ir šis skaičius mažėja, nes pačioje įstaigoje vyksta skiepijimo procesas ir matoma, kad kiti globotiniai bei darbuotojai neigiamo šalutinio poveikio po skiepo nejaučia.   

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. Šiuo metu socialinės globos paslaugas teikiančiose 203 įstaigose dirba virš 8,5 tūkst. darbuotojų. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us