Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Judėjimo ribojimų tarp savivaldybių būtų atsisakoma pasiekus 100 atvejų sergamumo rodiklį

Judėjimo ribojimų tarp savivaldybių galėtų būti atsisakoma pasiekus 100 atvejų sergamumo rodiklį, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Jei pasieksime 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė nei 4 proc., tokiu atveju galima kalbėti apie ribojimo atsisakymą, išskyrus tas savivaldybes, kuriose susirgimų skaičius būtų didesnis nei 100“, – pirmadienį po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio žurnalistams sakė ministrė.

Pasak jos, apskritai pradėti kalbėti apie atlaisvinimus galima būtų tuomet, kai sergamumo rodiklis nukristų iki 200 atvejų.

„Kalbėti apie tam tikrus atlaisvinimus šioje srityje bus galima tuo atveju, jei sergamumo rodiklis bus mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus mažesnė nei 10 procentų. Tada galėsime kalbėti ir svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miesto savivaldybių“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, kai atvejų rodiklis bus mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė nei 5 procentai, tuomet „bus galima svarstyti, kad ribojamas judėjimas tarp savivaldybių būtų tik savaitgaliais ir švenčių dienomis“.

Kaip spaudos konferencijoje sakė Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, per pastarąsias 10 dienų gyventojų mobilumas yra 79 proc. mažesnis, nei atitinkamu metu pernai.

„Gera praėjusios savaitės tendencija, kad mažiau buvo apgręžta transporto priemonių, lyginant su kitomis sausio mėnesio savaitėmis. Lygiai taip pat mažiau surašyta ir protokolų, norisi tikėtis, kad gyventojai vis labiau įsiklauso ir įsigilina į draudimus“, – sakė jis.

Kaip anksčiau BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis iš viso praėjusią savaitę policija apgręžė per 1,6 tūkst. automobilių. Tačiau mažesnis skaičiai, anot jo, gali būti susiję ir su tuo, jog darbo dienomis tikrinimas buvo ne toks intensyvus dėl sudėtingų oro sąlygų.

R. Požėlos teigimu, ateinančią savaitę intensyvesnę kontrolę planuojama vykdyti tose savivaldybėse

Planuojame didesnį intensyvumą tose savivaldybėse, kur sergamumo rodikliai yra didesni nei šalies vidurkis, pavyzdžiui, Utenos ir Panevėžio apskrityse.

„Matome, kad reikalingi dar didesni mūsų pajėgumai, kad užtikrintume didesnį karantininių sąlygų laikymosi kontrolės intensyvumą“, – sakė jis.

Judėjimo kontrolė tarp savivaldybių vykdoma nuo gruodžio vidurio, kai dėl spartaus koronaviruso plitimo buvo sugriežtintas lapkričio pradžioje įvestas karantino režimas. 

Praėjusią savaitę ribojimai pratęsti iki kovo pradžios.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us