Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Kai kuriuose rajonuose ribojimai gali būti atlaisvinti anksčiau

Savivaldybėse, kur padėtis dėl koronavirusu yra geriausia, jau kitos savaitės pabaigoje galėtų būti atlaisvinti kai kurie socialiniai ir ekonominiai suvaržymai.

Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidento Mindaugo Sinkevičiaus, tokio eksperimento idėją pirmadienį nuotoliniame susitikime išsakė premjerė Ingrida Šimonytė, analogišką siūlymą pateikė ir Jurbarko meras. 

„Kai kuriose savivaldybėse nustatomų užsikrėtusių asmenų skaičius jau yra ženkliai sumažėjęs, šios savivaldybės yra savotiškos pirmūnės pagal nustatomą naujų atvejų skaičių, jų mažėjimą arba beveik nebuvimą, todėl buvo sutarta, kad bus siūloma ekspertams pritarus vykdyti eksperimentą – visuomenei jau gerai yra žinoma socialinį burbulą išplečiant iki savivaldybės lygio“, – BNS sakė M. Sinkevičius.

Pasak jo, tai reiškia, kad vienoje ar keliose tokiose savivaldybėse, pavyzdžiui, Jurbarko, Akmenės, Jonavos – galėtų vėl veikti ikimokyklinio ugdymo įstaigos, smulkūs verslai.

„Tačiau svarbu pažymėti tai, kad kelionių apribojimai išliks, ir toliau bus kontroliuojamas gyventojų atvykimas bei išvykimas iš šios savivaldybės. Todėl, pavyzdžiui, leidus dirbti Jurbarko kirpykloms, atvažiuoti į jas apsikirpti iš Vilniaus ar Kauno ir toliau nebus galima“, – aiškino M. Sinkevičius.

Susitikime sutarta, kad artimiausiu metu prie Vyriausybės suburta ekspertų grupė kartu su Savivaldybių asociacija aptars tokio galimo mechanizmo detales, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Daugėja savivaldybių, kuriose susirgimų skaičius artėja prie nulio arba jį jau pasiekė, kai kurios jų yra viena šalia kitos, todėl bus svarstoma galimybė leisti joms tam tikras kontaktines veiklas atlaisvinti greičiau, nei tai bus padaryta visoje Lietuvoje. Tam būtų pasitelkiamas testavimas ir kontrolė. Patekimas į tokias savivaldybes ir toliau būtų apribotas“, – pranešime sakė I. Šimonytė.

M. Sinkevičiaus teigimu, toks eksperimentas vyktų vienoje ar keliose savivaldybėse, o tam būtini Vyriausybės sprendimai galėtų būti priimti jau kitą savaitę.

„Jei nesulauksime neigiamo epidemiologų ir sveikatos ekspertų vertinimo, sprendimai gali būti priimti kitos savaitės pradžioje, o jos pabaigoje jau bus viena ar kelios savivaldybės, kurios galės džiaugtis šiek tiek atlaisvintu gyvenimu“, – BNS tvirtino M. Sinkevičius. 

Anot jo, tarp savivaldybių, kuriose galėtų būti vykdomas toks eksperimentas, buvo minimas Jurbarkas, Akmenė, Jonava.

„Žinoma, tai nebus pageidavimų koncertas norinčioms ar besisiūlančioms savivaldybėms. Bus griežtai žiūrima į konkrečius rodiklius ir dalyvauti galės tik savivaldybės, šiuo metu demonstruojančios mažiausios ligos skaičius“, – sakė M. Sinkevičius. 

Jo teigimu, sėkmės atveju ateityje toks „burbulas“ galėtų apimti ir kelias kaimynines savivaldybes, jei jose nebus koronaviruso židinių ir bus nustatomas minimalus naujų susirgimų skaičius.

„Žinoma, negalima atmesti ir galimybės, kad toks eksperimentas gali transformuotis ir į augantį koronaviruso susirgimų skaičių. Jeigu taip nutiktų, eksperimentas turėtų būti nedelsiant stabdomas ir grįžtama prie griežtų ribojimų“, – tvirtino LSA vadovas.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir šiuo metu galioja iki vasario pabaigos. Šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us