Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vyriausybės planas: kirpyklos ir ne maisto parduotuvės galėtų atsidaryti kitą pirmadienį

Vyriausybės planas: kirpyklos ir ne maisto parduotuvės galėtų atsidaryti kitą pirmadienį (papildytas)

Vyriausybės nariai preliminariai sutarė, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės ir kirpyklos galėtų atsidaryti nuo kito pirmadienio, tačiau galutinį sprendimą numatoma priimti šį trečiadienį.

Karantino atlaisvinimo planą pristačiusi ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad siūloma leisti atnaujinti veiklą grožio salonams, šiems užtikrinant, kad vienu metu paslauga būtų teikiama vienam klientui ir jam tektų ne mažiau nei 20 kvadratinių metrų plotas.

Jei bus pritarta, veiklą galės atnaujinti ne maisto prekių parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko. Jose vienam klientui turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų plotas.

„Tai yra yra su Sveikatos ministerija išdiskutuotas dydis, atsižvelgiant ir į kitų valstybių praktiką. Galbūt parduotuvės dydis galėtų būti iki 300 kv. metrų, bet dėl to dar turės galutinai apsispręsti Vyriausybė“, – Vyriausybės pasitarime pirmadienį sakė A. Armonaitė.

Premjerės Ingridos Šimonytės siūlymu Ministrų kabinetas planui pritarė „iš esmės“, tačiau Vyriausybės nutarimą numatoma priimti trečiadienį.

„Dėl paties karantino atlaisvinimo plano šiandien turėtumėm sprendimą, kad planui galime pritarti iš esmės, tačiau jo patvirtinti dar, matyt, negalime, todėl, kad reikia nuo tų startinių pozicijų per kitus etapus sudėlioti, kaip atitinkamai būtų didinamas, tarkime, parduotuvių, kuriose galima prekiauti, plotas“, – pasitarime sakė Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, iki kito trečiadienio taip pat bus pateiktas siūlymas dėl prekybos lauke atidarymo. 

„Tai turėtų būti prekyba lauke, tai yra ta prekyba, kuri nesukelia kažkokios didesnio žmonių maišymosi rizikos, būriavimosi rizikos mažesnėse erdvėse. Turbūt tą formuluotę taip pat būtų galima iki trečiadienio apgalvoti“, – pasitarime sakė I. Šimonytė.

Prekybininkai ir grožio paslaugų teikėjai sprendimų dėl jų veiklos atlaisvinimo tikėjosi dar praėjusią savaitę, tačiau Vyriausybė galiausiai šio klausimo nusprendė nesvarstyti.

Gruodžio viduryje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.  

Tačiau praėjusį pirmadienį Ministrų kabinetas jau leido atnaujinti veiklą lauko slidinėjimo centrams.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us