Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Žadamos papildomos subsidijos nukentėjusiam verslui ir dirbantiems savarankiškai

Ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė sekmadienį pranešė, kad Vyriausybei siūlys kitą savaitę patvirtinti antrąjį subsidijų paketą labiausiai nuo karantino nukentėjusiam verslui, kurio apyvarta smuko 60 proc.

Pasak ministrės, į tokią paramą galėtų pretenduoti turizmas, maitinimo įstaigos, barai, renginiai, pramogos, viešbučiai, grožio industrija, sportas, prekyba ne maistu, kuri neturi galimybių prekiauti internetu.

„Antras subsidijų paketas bus tik labiausiai nukentėjusiems. Preliminariais planais – tiems, kurių apyvarta krito 60 proc. ir daugiau. Bet dėl to galutinai dar spręs Vyriausybė. Siauresnis gavėjų ratas leis išmokėti dosnesnę subsidiją, kuri, tikimės, padės įmonėms bent iš dalies padengti patiriamus kaštus. Tam skiriame 50-70 mln. eurų“, – feisbuke parašė A. Armonaitė.

Pasak jos, taip pat numatyta vienkartinė išmoka dirbantiems savarankiškai – pagal individualią veiklą ar verslo liudijimą. Tam bus skiriama 30 mln. eurų, o išmokos dydis bus 100 proc. 2019 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

A. Armonaitė taip pat žada Vyriausybei pristatyti testavimo kompensaciją įmonėms, kuri leis smulkiems ir vidutiniams darbdaviams kompensuoti prevencinio darbuotojų testavimo išlaidas bent tris mėnesius. Ji sakė tikinti, kad priemone pasinaudos 100 tūkst. darbuotojų, tam numatyta 30 mln. eurų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us