Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Pamaldos su tikinčiaisiais bažnyčiose atnaujinamos nuo trečiadienio

Nuo trečiadienio daugumoje Lietuvos savivaldybių katalikų bažnyčiose bus atnaujintos pamaldos su tikinčiaisiais, paskelbė vyskupai. 

„Matydami labai didelį poreikį žmonių dvasinį gyvenimą palaikyti ir tokiu būdu juos sustiprinti, manome, kad jau artėja laikas, kai laikantis visų saugumo reikalavimų nuo Pelenų trečiadienio, vasario 17-osios, palaipsniui atnaujinti bendruomeninį Eucharistijos šventimą“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.

Pamaldos kol kas nevyks keliose savivaldybėse, kur yra didžiausias sergamumas koronavirusu.

Vyskupų sprendimu, jos nebus atnaujinamos ten, kur sergamumas koronavirusu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites. Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu tokių savivaldybių yra keturios: Visagino (728 atvejai), Biržų rajono (691 atvejis), Rokiškio rajono (592 atvejai) ir Elektrėnų (519 atvejų).

G. Grušas sakė, kad šių savivaldybių tikintieji ir toliau galės stebėti nuotolines mišių transliacijas.

Savivaldybėse, kur sergamumas siekia 200–500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mišiose galės dalyvauti ne daugiau kaip 15 tikinčiųjų, kiekvienam jų bažnyčiose užtikrinant mažiausiai 20 kvadratinių metrų plotą ir dviejų metrų atstumą tarp žmonių.

Savivaldybėse, kur sergamumas mažesnis nei 200 atvejų, mišių dalyvių skaičius nebus ribojamas, tačiau bus laikomasi minėtų sąlygų dėl atstumų bei ploto.

Vilniaus arkivyskupas pabrėžė, kad šie sprendimai priimti konsultuojantis su sveikatos ekspertais.

„Situaciją stebėsime, ji bus reguliariai vertinama, bus atnaujinami sprendimai ir informuojamos konkrečios parapijos bei bendruomenės, kurių veiklai turės įtakos galimi pasikeitimai toje statistikoje“, – pabrėžė jis.

Lietuvos katalikų bažnyčios vadovas taip pat akcentavo, kad saugumą turės užtikrinti parapijų klebonai, prie kiekvienų maldos namų ketinama iškabinti informaciją, kiek žmonių gali lankytis mišiose.

Kunigai ir tikinčiųjų bendruomenė raginami testuotis, laikytis higienos reikalavimų, dėvėti kaukes.

Anot G. Grušo, Šv. Komunija ir toliau bus dalijama į rankas. 

Jis akcentavo, kad saugumą sustiprinti turėtų ir tai, kad nemaža dalis kunigų yra paskiepyti arba persirgę, nes dirba su ligoniais, prieglaudomis.

G. Grušas akcentavo, kad kitą savaitę prasidedant Gavėniai neturintys galimybės fiziškai atvykti į mišias tikintieji galės dalyvauti dvasiniame gyvenime ir nuotoliniu būdu, per rekolekcijas, „Carito“ ir kitas įvairias iniciatyvas, Šventojo Rašto studijų ir maldos grupes.

Dėl koronaviruso pandemijos pamaldos su tikinčiaisiais bažnyčiose sustabdytos nuo gruodžio 16 dienos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us