Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Šalyje rengiama barų ir restoranų palaikymo akcija

Pandemijos smūgį išgyvenantys barai, restoranai ir klubai šeštadienio popietę kviečia savo darbuotojus bei klientus į palaikymo akciją. Jie nori atkreipti valdžios dėmesį į maitinimo įstaigų uždarymą karantino metu. 

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka BNS teigė, kad jau kelis mėnesius vėl negalintys dirbti barai nori priminti apie save simboliniu gestu – 15 minučių saugiai pastovėti prie uždarytų įstaigų durų. 

„Akcija vyks praktiškai visoje Lietuvoje, miestų labai daug: nuo Vilniaus iki Klaipėdos, Marijampolė, Šilutė, netgi Skuodas. Tiesiog čia akcija, kad vienas kitą palaikytume ir palaikytų mūsų klientai, kad mes jau laukiame, kada mums leis dirbti, nes jau yra labai sunku mums visiems“, – komentavo R. Pranka.

„Tai paprasta akcija, ne protestas, o tiesiog parodyti, kad esame“, – pridūrė jis. 

Pasak R. Prankos, šią savaitę barai jau aptarė suvaržymus su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovais. Jis teigė išgirdęs Vyriausybės supratimą bei palaikymą. 

„Mes ilgai uždaryti. Patys pirmi uždaryti, visada – paskutiniai atidaryti. Turime pasiūlymus, norime atkreipti dėmesį labiau į mūsų pasiūlymus ir į mus, labiau žiūrėti, ko mums reikia ir kaip mes galime dirbti, o ne demonizuoti mus, kad mes ten esame pandemijos kažkokie židiniai ir mums negalima dirbti“, – kalbėjo R. Pranka. 

Akcijos organizatoriai – Lietuvos barų ir kavinių asociacija bei Vilniaus naktinis aljansas – nurodo, kad į ją registravosi per 100 įstaigų. 

„Greit bus keturi mėnesiai, kai mes, barai, kavinės, restoranai ir naktiniai klubai negalime veikti, negauname pajamų ir kasdien brendame į vis didesnes skolas. Veiklos ribojimai ir draudimai mums įvedami per kelias dienas, bet Vyriausybės paramos programos įgyvendinamos lėtai“, – rašoma pranešime. 

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis BNS teigė, kad ketvirtadienį susitikime, kuriame dalyvavo ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovai, iš tiesų kalbėta apie verslui kylančius klausimus, pavyzdžiui, dėl mokesčių atidėjimo, prastovų. 

V. Jurgutis teigė suprantantis sektoriaus nuogąstavimus, bet pabrėžė, jog ministerija deda visas pastangas pagalbai suteikti. 

„Kiekvienas dirba savo darbą, tai aš sau keliu uždavinius, kad Vyriausybė galėtų kuo greičiau padėti verslui ir tam dirbame neskaičiuodami valandų. (…) Lygiai taip pat suprantu verslus, kuriems šiuo metu sunku ir būtent dėl to norime jiems padėti“, – sakė V. Jurgutis.  

Viceministras pakvietė verslą naudotis jau esamomis pagalbos priemonėmis. 

„Tai, ką daro Ekonomikos ir inovacijų ministerija, tai rūpinasi verslo pagalba. Šiuo metu veikia pagalbos priemonė, pagal kurią, jeigu pasižiūrėtume į maitinimo sektorių, tai 1247 įmonės yra gavusios pagalbos už 3,7 mln. eurų subsidijomis – čia iki vakar (ketvirtadienio – BNS)“, – sakė V. Jurgutis. 

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė ir labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusioms įmonėms skirti 70 mln. eurų subsidijų – pagal patvirtintą koncepciją ši parama bus skirta daugiausia maitinimo, apgyvendinimo, turizmo, laisvalaikio bei pramogų įmonėms. Paramą reikės suderinti su Europos Komisija.  

Viceministro teigimu, yra ir kitų priemonių, pavyzdžiui, leidžiančių verslui papildomai skolintis. 

„Ir kitas dalykas, kuris yra lygiai taip pat svarbu, tai tas atsidarymo momentas: Vyriausybė nuolat diskutuoja ir turi tą pasitvirtintą išėjimo strategiją ir nuolatos ją peržiūri, ir kokiomis sąlygomis galės dirbti atsidarę – tai vėlgi, kas labai svarbu, kad tas atsidarymas irgi būtų savalaikis, kad jis nebūtų ne tik per ankstyvas, bet nebūtų ir per vėlyvas“, – kalbėjo viceministras. 

Lietuvoje antrasis karantinas dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio vidurio jo režimas sugriežtintas, o sausio pabaigoje karantinas ir judėjimo ribojimai pratęsti iki kovo pradžios. 

Karantino metu draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maisto paslauga teikiama išsinešimui. Numatytos ir kitos išlygos bei ribojimai. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us