Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

Staigiai pakilus oro temperatūrai, laukiama potvynio

Hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad savaitgalį staigiai pakilus oro temperatūrai galima sulaukti potvynio, tačiau kol kas sunku prognozuoti jo mastus, specialistai sako, kad vanduo gali pakilti panašiai kaip ir prieš 11 metų.

„Šiai dienai prognozuojamas potvynis – gal ne toks didelis, bet kitą savaitę jau lauksime kažko didesnio nei įprastai, bet kol kas tai tik prognozė, labai sunku įvertinti, kol dar neatėjo tos šiltos temperatūros“, – BNS sakė Hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vyresnioji specialistė Janina Brastovickytė-Stankevič.

„Tikslesnė prognozė bus pirmadienį, kai sekmadienis bus šiltas ir jau matysime, kas vyksta“, – pridūrė ji.

Specialistės teigimu, nors tikslios prognozės dar ir nėra, tačiau šiuo metu laukiama panašaus potvynio kaip ir 2010 metais.

„Neryje ties Radikiais ten galėtų vėl viskas išsilieti, Vilniuje nieko ypatingo nematome šiai dienai, lygis šiek tiek pakils, bet tikrai Katedros neužlies, o Nemune stichiniai lygiai bus pasiekti žemupyje – Šilutės rajone“, – teigė specialistė.

Ji tvirtina, kad kol kas didelių ir katastrofinių potvynių nematyti.

Lietuvoje, anot hidrologės, atodrėkio metu gali būti keletas probleminių vietų, kur gerokai gali pakilti upių vandens lygis.

„Mes galvojame, kad Nevėžyje ties Babtais gali būti didesnis vandens lygio pakilimas, taip pat Minijoje ties Lankupiais, Akmenoje ties Kretinga ir Klaipėdoje yra tikimybė, kad Danėje pakils vanduo“, – sakė Janina Brastovickytė-Stankevič.

Šilutė potvyniui pasiruošusi

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis BNS sakė, kad kol kas didelio potvynio neturėtų būti, tačiau pasiruošta net ir blogesniam scenarijui.

„100 proc. esame pasiruošę. Šiandien kol kas lyg ir didelio pavojaus nėra, bet jeigu staigiai pasikeis situacija, visko gali būt“, – sakė V. Pozingis.

„Estakada į Rusnę pastatyta – Rusės salos, kaip sakoma, jau išspręsta. Aišku, yra kitos gyvenvietės, bet jeigu kam reikės pagalbos, tai bus suteikta“, – pridūrė jis.

Pasak savivaldybės atstovo, gyventojams numatyta padėti ir maisto produktais ir pavėžėjimu.

„Jeigu reikės, ir maisto produktais padėsime ir pavėžėjimu – visa būtinoji pagalba“, – kalbėjo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad savaitgalį orai staigiai keisis. Plūstant šilumai, formuosis lijundra ir plikledis, bus slidu.

Šeštadienio naktį daugelyje rajonų numatomas sniegas, pereinantis į lietų, dulksną, daug kur tvyros rūkas, žemiausia temperatūra pirmoje nakties pusėje bus 7-12 laipsnių šalčio, šalies pietvakariuose vietomis 4-6 laipsniai šalčio.

Šeštadienio dieną numatomas lietus, dulksna, aukščiausia temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį irgi numatomas lietus, rūkas, dieną – be žymesnių kritulių, temperatūra naktį – nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, dieną – 1-6 laipsniai šilumos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us