Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Dėl „Raseinių autobusų parko“ parduoto sklypo miesto centre vyksta net 2 teismai

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Lina Matutienė, gindama viešąjį interesą, prašo teismo taikyti laikinąją apsaugos priemonę – draudimą perleisti aikštelę kitam asmeniui.

Praėjusių metų pabaigoje paaiškėjo, kad UAB „Raseinių autobusų parkas“ žemės sklypą (senosios autobusų stoties peroną) galimai pažeisdamas teisės aktų reikalavimus pardavė privačiam asmeniui už juokingą, 35 200 eurų sumą. Šis sandoris buvo apskųstas Raseinių rajono tarybos narių, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir privataus asmens. Šiaulių apygardos prokuratūros buvo prašyta apginti viešąjį interesą.

Neseniai paaiškėjo, kad tai nėra vienintelis skundas. Privatus juridinis asmuo MB Impresso LT yra pateikęs skundą taip pat prašydamas teismo pripažinti sandorį niekiniu ir prašydami iš naujo organizuoti pradavimo procedūrą.

Tad du skirtingi procesai vyksta paraleliai.

Praėjusią savaitę Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Lina Matutienė, gindama viešąjį interesą, teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašo pripažinti negaliojančia vienos Raseinių mieste esančios aikštelės pirkimo – pardavimo sutartį ir tuo pačiu taikyti restituciją. Sutartis buvo pasirašyta praėjusių metų rugsėjį tarp uždarosios akcinės bendrovės (UAB) „Raseinių autobusų parkas“ ir privataus asmens.

Prokuratūroje per beveik 3 mėnesius buvo atliktas prokuroro tyrimas, kurio metu nustatyta, kad praėjusių metų vasarą UAB „Raseinių autobusų parkas“ vietiniame savaitraštyje paviešino skelbimą apie nereikalingo materialiojo turto viešąjį aukcioną, kuriame parduodama 0,2545 ha ploto aikštelė. Tačiau skelbime buvo nurodyti visai kito objekto identifikaciniai duomenys.

Tyrimo metu surinktais duomenimis, paraišką dalyvauti viešame aukcione pateikė vienas privatus asmuo, kuriam aikštelė ir buvo parduota už 35 200 eurų.

Prokuroro tyrime nustatyta, kad aikštelė buvo parduota pažeidžiant viešąjį interesą ir prieštaraujant imperatyviosioms Civilinio kodekso įstatymo nuostatoms. Aikštelės pardavimo skelbimas ir aukciono sąlygos buvo paviešintos pažeidžiant Nekilnojamojo turto pardavimo viešuose prekių aukcionuose tvarkos aprašo reikalavimus. Skelbimas nebuvo įdėtas į internetinę svetainę www.raseiniuautobusuparkas.lt, nebuvo spausdintas rajoniniame dienraštyje (leidžiamame kiekvieną darbo dieną), nesilaikyta aukciono viešinimo bei vykdymo terminų.

Ieškinyje pažymima, kad UAB „Raseinių autobusų parkas“ vykdė ne inžinerinio statinio aikštelės aukcioną, o tuo pačiu adresu esančio valstybei priklausančio ir Nacionalinės žemės tarnybos patikėjimo teise valdomo žemės sklypo, kuriame yra aikštelė, aukcioną. Šis žemės sklypas buvo išnuomotas bendrovei, tačiau ji nuosavybės teise žemės sklypo niekada nevaldė ir neturėjo teisės parduoti. Nepaisant to, kad buvo vykdomas žemės sklypo pardavimo aukcionas, aukcione buvo parduotas inžinerinis statinys – aikštelė, kurios aukcionas realiai nevyko.

Prokurorė, gindama viešąjį interesą, ieškiniu prašo Šiaulių apygardos teismo taikyti laikinąją apsaugos priemonę – draudimą perleisti aikštelę kitam asmeniui bei panaikinti UAB „Raseinių autobusų parkas“ praėjusių metų vasarą paskelbto viešojo aukciono rezultatus. Restitucija siekiama išreikalauti iš aikštelės pirkėjo grąžinti ją UAB „Raseinių autobusų parkas“, o bendrovės – grąžinti pirkėjui 35 200 eurų.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us