Raseinių naujienų portalas

KultūraSveikata

Pradedamas kultūros darbuotojų testavimas dėl COVID-19

Penktadienį pradedama dėl COVID-19 testuoti kultūros ir meno darbuotojus.

Reguliarūs profilaktiniai patikrinimai bus atliekami valstybės lėšomis, pranešė Kultūros ministerija.

Anot jos, registruotis tyrimams dėl koronaviruso gali muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų, valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Taip pat – profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad profilaktinis testavimas būtinas rengiantis atnaujinti bibliotekų, muziejų, skaityklų veiklą.

„Nuolat diskutuodami apie karantino švelninimą su muziejininkais iš jų taip pat girdėjome lūkestį, kad pradėti grįžti prie darbų reikėtų nuo testavimo, – sakė ministras. –  Profilaktiškai testuotis taip pat kviečiami profesionaliųjų scenos menų atstovai, kurių grįžimo prie įprastos veiklos procesas yra ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl reguliarus testavimas leis jiems ramiau ir užtikrinčiau jaustis repeticijų metu. Raginu visus kuo aktyviau naudotis šia galimybe, nes būtent ji padės mums sustabdyti viruso plitimą ir sparčiau grįžti prie įprasto kultūrinio gyvenimo“.  

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms, tarp jų – ir kultūros bei meno sektoriui – vyks ne dažniau nei kas septynias dienas ir ne rečiau nei kas dešimt dienų.

Kultūros ir meno atstovai galės nuolat tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat – ar turi antikūnų, atsirandančių persirgus koronaviruso infekcija.

Kultūros ministerija taip pat primena, kad nevyriausybinės kultūros ir meno įstaigos bei kūrybiniai verslai gali kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl kompensacijų už darbuotojų profilaktinį testavimą. Šias kompensacijas galės gauti tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek savarankiškai dirbantys žmonės, jei jų veikla buvo apribota antrojo karantino metu.

Skiriama kompensacija yra 12 eurų už vieną greitąjį antikūnų arba antigeno testą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us