Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Nesulaukiantieji vairavimo egzaminų rengia piketą, „Regitra“ pasiruošusi juos atnaujinti

Būsimi vairuotojai bei vairavimo mokyklos, nesulaukiantys, kol bus atnaujinti praktiniai vairavimo užsiėmimai ir egzaminai, ateinantį trečiadienį rengia piketus Vilniuje ir Klaipėdoje.

Egzaminus vykdanti „Regitra“ BNS tvirtino egzaminus beveik 11 tūkst. asmenų atidėjusi iki kovo pabaigos – tiek, kiek gali aptarnauti maždaug per mėnesį. Kartu įmonė pabrėžia, jog būtų pasiruošusi egzaminus bet kada atnaujinti, jei tik tai padaryti leis Ministrų kabinetas.

Vyriausybės atstovai primena, kad epidemiologinė situacija dar negerėja ir žada siekti atlaisvinimų palengva, vakcinuojant ir testuojant gyventojus.

Protesto akcijos iniciatorė Neringa Pekarskaja BNS sakė, kad Klaipėdoje gautas leidimas pikete prie savivaldybės dalyvauti 15 žmonių, Vilniuje dalyvaus iki 100 žmonių. Planuojama, kad jie atvyks mokomaisiais automobiliais sudarydami koloną, dalis protestuotojų su plakatais planuoja atvykti elektriniais paspirtukais ar dviračiais. 

„Mūsų tikslas yra, kad kuo greičiau atnaujintų tuos egzaminus. Jei kitą savaitę – būtų stebuklas. Mes tai ir norime ištransliuoti, kad Vyriausybė turėtų atsižvelgti į tai, kad ne tik parduotuvėse, grožio salonuose gali rinktis žmonės, bet jie nori ir laikyti egzaminus, susirasti darbus“, – sakė N. Pekarskaja. 

Ji pasakojo pati laukianti egzaminų nuo sausio pradžios, po pernai išlaikyto teorinio egzamino, tačiau žinanti ir žmonių, kurie egzamino laukia ir pusmetį.

„Pati gyvenu Vilniaus užmiestyje, vaiką į darželį šiuo metu reikia vežioti su autobusu, iki stotelės reikia 15 minučių eiti per sniegą. Tikrai, bent jau man, yra sudėtinga, nes dėl susisiekimo negaliu ieškoti ir darbo pagal savo profesiją, nors esu baigusi viešuosius ryšius su komunikacija. Tai – mano problema, o kai kurie kiti nori laikyti B, C kategorijos egzaminus, turėjo susijusius darbų pasiūlymus iš užsienio, bet jų teko atsisakyti, nes nėra galimybės egzaminus išsilaikyti“, – pasakojo N. Pekarskaja.

Premjerės patarėja: ieškoma galimybių

Premjerės Ingridos Šimonytės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė sako, kad prašymai yra girdimi, bet galimybes riboja negerėjanti epidemiologinė padėtis.

„Vyriausybė girdi visus. Tačiau kol kas situacija nėra tiek gerėjanti, kad vienu metu galima būtų atlaisvinti daug veiklų. Suprantame karantino nuovargį ir norą gyventi laisviau, tačiau kol skiepų nėra gavusi vyriausioji ir pažeidžiamiausioji visuomenės dalis, laisvėjimą galime sau leisti tik plėsdami testavimo apimtis“, – BNS sakė R. Jakilaitienė.

Vyriausybė deda viltis į kitą savaitę Lietuvą pasiekti turinčius antigenų testus, taip pat į baigiamą eksperimentą su kaupinių testavimu – tikimasi, kad šis metodas toliau leistų efektyviai testuoti didelius kolektyvus.

„Sveikatos apsaugos ministerija plečia profilaktinio testavimo grupių sąrašą, į jį įtraukdama tuos, kurie savo veikloje turi tiesioginį kontaktą su žmonėmis. Visai tai mums turėtų padėti rasti sprendimus kaip palengva, kaip įmanoma saugiau atsisakyti ribojimų“, – tvirtino R. Jakilaitienė.

„Regitra“ pasiruošusi

„Regitra“ BNS informavo, kad suplanuotus vairavimo egzaminus nuspręsta atidėti iki kovo 31-osios, bet „ši data gali keistis Vyriausybei priėmus atskirus sprendimus dėl karantino sąlygų švelninimo“.

Būsimiems vairuotojams kol kas rekomenduojama registruotis nuo balandžio 1-osios.

„Atsižvelgiant į tai, kad situacija gali pasikeisti, kaip ir iki šiol, egzaminai bus atšaukiami etapais. Klientams daryti nieko nereikia, nes šis procesas vyksta automatiškai. Kiekvienas apie atšauktą egzaminą yra informuojamas asmeniškai SMS žinute“, – BNS informavo „Regitra“.

Vairuotojus egzaminuojanti valstybės įmonė taip pat pabrėžia, kad dėl karantino nevyksta ir praktiniai vairavimo užsiėmimai vairavimo mokyklose, tad juos atnaujinus pirmiausia egzaminus laikytų tie, kurie planavo tai daryti per karantiną.

„Regitra“ atkreipia dėmesį, kad laikantis saugumo, visuose egzaminų automobiliuose dar pirmojo karantino pernai metu buvo įrengtos specialios pertvaros, atskiriančios klientą nuo egzaminuotojo, o siekiant reguliuoti srautus egzaminuotojai dirbtų ilgiau arba papildomomis dienomis.

„Regitra“ yra pasiruošusi atnaujinti praktikos egzaminų veiklą, tad tikimės, kad situacija šalyje pagerės ir greitu metu tai galėsime padaryti“, – teigiama BNS atsiųstame atsakyme.

Šiuo metu „Regitroje“ kontaktiniu būdu, bet laikantis visų saugumo reikalavimų, vyksta teorijos egzaminai, įprastai jie galioja metus, bet dėl karantino jų galiojimas pratęstas dar pusmečiui, po jau metus tebesitęsiančios ekstremalios situacijos nutraukimo.

Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino švelninimo planą, praktinio vairuotojų mokymo ir vairavimo egzaminai bei vairavimo mokymai būtų atnaujinti, kai koronaviruso atvejų rodiklis nukristų žemiau 200 naujų užsikrėtimų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites ribos, o teigiamų testų dalis sudarytų ne daugiau nei 10 procentų.

Statistikos departamento penktadienio duomenimis, šis rodiklis Lietuvoje siekė 249 naujus atvejus 100 tūkst. gyventojų, 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us