Raseinių naujienų portalas

Pramogos

Nuo kovo – mažesni registravimo įkainiai už paveldėtą ar dovanotą turtą

Nuo kovo 1 dienos mažėja nekilnojamojo turto (NT) nuosavybės teisių registravimo įkainiai už registruojamą paveldėtą ar padovanotą turtą, skelbia Registrų centras.

Nuo šiol už duomenų patikslinimą, nuosavybės teisių registravimą galioja vienas įkainis, nepriklausomai nuo turto objektų skaičiaus ir paveldėtojų ar dovanojamą turtą įgijusių žmonių skaičiaus.

Registro centro vadovas Saulius Urbanavičius sako, kad Vyriausybei priėmus sprendimą centras  įdiegė tam būtinus programinius sprendimus.  

„Tinkamą sprendimą rasti nebuvo lengva, nes pasitaiko įvairiausių kompleksinių situacijų, kuomet paveldimas didelės apimties nekilnojamasis turtas, o paveldėtojų ratas yra platus. Nepaisant to, (…) nuo šiol gyventojai už paveldėto ar dovanoto turto registravimą mokės mažiau“, – pranešime sakė S. Urbanavičius.  

Pavyzdžiui, įregistruoti paveldėtą sodybą su viename registro įraše esančia žeme, gyvenamuoju namu ir kitais statiniais kainuos 17,19 euro, nepriklausomai nuo paveldėtojų skaičiaus. 

Nuo pernai spalio gerokai išaugus Registrų centro įkainiams už paveldėtą ar padovanotą turtą, Vyriausybė lapkritį pritarė siūlymui juos mažinti.

Įkainiai buvo itin išaugę registruojant nedidelės vertės NT. Pavyzdžiui, anksčiau paveldėtų 15-kos nedidelės (5300 eurų) vertės objektų registravimas kainavo 46 eurus, o nuo spalio 1 dienos – jau 258 eurus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us