Raseinių naujienų portalas

PramogosSveikata

Vilniaus oro uoste keleiviai pradedami testuoti dėl COVID-19

Nuo pirmadienio Vilniaus oro uoste bus galima pasidaryti mokamą koronaviruso testą.

Keliautojams tokias paslaugas pradeda teikti konkursą laimėjusi medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.

Mokamas testavimas bus atliekamas laikinuose statiniuose, jie įrengti greta atvykimo terminalo, automobilių stovėjimo aikštelėje.

Anot Vilniaus oro uosto pranešimo, planuojama, kad balandį tokios paslaugos bus pradėtos teikti ir greta Kauno bei Palangos oro uostų.

Pranešama, kad testavimo paslaugų teikimo laikas bus derinamas prie esamų skrydžių grafiko, testavimo pažymos išduodamos ne tik lietuvių, bet ir kitomis užsienio kalbomis.

Šiuo metu iš Lietuvos vykstant į daugelį Europos Sąjungos (ES) arba trečiųjų šalių būtina turėti ne anksčiau kaip prieš 72 arba 48 val. iki atvykimo gautą neigiamo rezultato patvirtinimą – daugeliu atveju šalys pripažįsta ne tik PGR, bet ir greitųjų antigenų testų pažymas. Lietuva taip pat taiko reikalavimą turėti neigiamą koronaviruso testą jau atvykstant į šalį arba jį atlikti iškart atvykus.

Konkursą laimėjusi įmonė atliks ne mažiau kaip trijų tipų testus – PGR, greituosius PGR ir greituosius antigenų testus. Planuojama, kad plečiantis galimybėms testavimo rinkose – testavimo tipai oro uostuose taip pat gali būti pildomi.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us