Raseinių naujienų portalas

Kita

I. Šimonytė: Atnaujinti kontaktiniam ugdymui mokyklose reikia laiko

Sostinės mokykloje per savaitę kontaktinio ugdymo nenustačius nė vieno užsikrėtusiojo COVID-19, atnaujinti kontaktiniam ugdymui kitose mokyklose dar reikia laiko, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Vilniaus savivaldybė vertina šį eksperimentą kaip sėkmingą ir žada Vyriausybei antradienį pristatyti rezultatus, BNS patvirtino mero Remigijaus Šimašiaus atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius. 

Tačiau Vyriausybės vadovė tvirtina, jog dėl platesnio modelio taikymo dar būtina atlikti namų darbus ir Vyriausybė sprendimą priims, „kada įvertins, ko iš tikrųjų reikėtų masiškesnei projekto plėtrai“.

„Yra tam tikri informacinių technologijų sprendimai, kurie yra reikalingi. Tas poreikis, ką reikia patobulinti 1808 sistemoje – yra jau žinoma, reikia įvertinti, kiek laiko tai užtruks. Taip pat tokiam projektui masiškai taikyti reikia nemažai rankų: reikia atrasti, kas tas rankas turės ir mokyklas tuo būdu galės testuoti, t.y. kiek objektyviai įmanoma greitai išplėsti šitą testavimo metodą“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Vyriausybės vadovė.

„Manau, kad dėl to apsispręsime neilgai trukus“, – pridūrė ji.

Pirmoji savaitė be susirgimų

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika sako, kad tikslus visiškai pavyko įgyvendinti ir bandomąjį modelį bus prašoma pratęsti – Vyriausybė kol kas yra nustačiusi, kad kontaktinis ugdymas nuolat testuojant bendruomenę vyks iki šios savaitės pabaigos.   

„Praktiškai įgyvendinta viskas 100 procentų. Pirmąją savaitę buvo daug įtampos, nežinojimo susirūpinimo. Bet penktadienio testai parodė, kad pirmąją savaitę išlaikėme sau keltus uždavinius, nėra nė vieno susirgimo“, – BNS antradienį sakė direktorius.

Nors su kilusiomis kliūtimis mokykla, jo nuomone, susitvarkė gerai, R. Remeika įsitikinęs, kad nedidelėse mokyklose kaimiškose vietovėse „labiau pavyktų tokie projektai, nei didelėje mokykloje miesto vietovėje“.

Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu, kontaktinis pradinukų ugdymas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje atnaujintas prieš savaitę, moksleivių ir pedagogų šeimas patikrinus dėl koronaviruso kaupinių tyrimu metodu. Antrasis patikrinimas atliktas penktadienį.

Šis metodas taikomas tiriant iškart kelis asmenų grupės mėginius. Jei tyrimas teigiamas, kiekvienas žmogus pakartotinai tiriamas atskirai.

R. Šimašius: norime plėsti modelį

R. Šimašius sako, kad progimnazijos rezultatai rodo, jog modelis yra sėkmingas ir jį sostinė norėtų taikyti kitose mokyklose.

„Pilotinis projektas sėkmingas – kontaktinio ugdymo metu neužfiksuota naujų susirgimų, o kaupinių metodas pasiteisino. Rezultatai bus pristatyti Vyriausybei. Pagal pilotinį modelį Vilnius norėtų atidaryti daugiau ugdymo įstaigų, tačiau tam turi būti patobulintos sistemos – tiek tyrimų registravimo, tiek duomenų suvedimo. Be to reikalingi Vyriausybės sprendimai“, – BNS teigė Vilniaus meras.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us