Raseinių naujienų portalas

Kita

Prasideda 2020 metų pajamų deklaravimas

Trečiadienį Lietuvoje oficialiai prasideda pajamų ir turto deklaravimas. Kaip ir pernai, jis vyks du mėnesius ir tik elektroniniu būdu.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) elektroninėje deklaravimo sistemoje pateiks informaciją 2,3 mln. gyventojų apie jų pajamas ir išlaidas už 2020 metus: 1,74 mln. gyventojų užteks deklaracijas patvirtinti ir pateikti.

VMI šiemet pristatė naują pranešimo apie išlaidas pildymo vedlį, kuriuo žmonės iki vasario 15 dienos teikė pranešimus apie išlaidas už jiems pernai suteiktas būsto, automobilio remonto ar auklių paslaugas. Pateikti duomenys bus perkelti į deklaracijas, todėl papildomai jų suvesti deklaruojant pajamas nebereikės.

Šiemet EDS taip pat sukurta papildoma skiltis „Ataskaitos“, kurioje galima naudotis mėnesio ir metų pajamų mokesčio deklaracijų, pateiktų deklaracijų ir failų ataskaitomis bei nepateiktų ar nepatikslintų deklaracijų ataskaita.

Be to, VMI planuoja, kad vedlyje esančią pažymos kortelę apie pajamas ir išlaidas bus galima perkelti į Excel formato failą, kuris leis lengviau pasitikrinti ir įvertinti pateiktus duomenis.

Be kita ko, nuo 2020 metų keleivių vežimo įmonės turėjo teikti duomenis apie jų paslaugomis besinaudojančius pavėžėjus ir jų pajamas. VMI kovo viduryje papildys pastarųjų preliminarias deklaracijas, o iki to laiko individualia veikla užsiimantys žmonės gali deklaruoti pajamas pagal savo  duomenis.

Be to, nuo šių metų lengvata taikoma ne tik už pirmąją aukštojo mokslo ar profesinę kvalifikaciją, bet ir už vėlesnes. 

Deklaruoti ir sumokėti mokesčius gyventojai turės iki gegužės 3 dienos.

Pernai dėl pandemijos pajamų ir turto deklaravimas vyko vėliau – nuo balandžio 15-osios iki liepos 1 dienos. Įprastai pajamų deklaravimas prasideda apie kovo vidurį ir baigiasi gegužės pradžioje.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us