Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Siūloma nuo kovo vidurio judėjimą riboti tik savivaldybėse su prasčiausiais rodikliais

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) siūlo, kad nuo kovo vidurio judėjimo ribojimai būtų taikomi tik savivaldybėse, kuriose epidemiologiniai rodikliai yra patys prasčiausi, pirmadienį paskelbė šios komisijos pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Mūsų siūlymas būtų, kad, nepaisant to, kad judėjimas turėtų atlaisvėti tarp visų savivaldybių, bet, kalbant apie „juodąsias“ savivaldybes arba tas savivaldybes, kuriose yra susirgimų skaičius ženkliai didesnis, turėtų būti taikomas ribojimas judėjimo įvažiuojant ir išvažiuojant iš šių savivaldybių“, – spaudos konferencijoje sakė ministrė.

Tokių savivaldybių, kuriose susirgimų rodiklis yra didesnis nei 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, pasak ministrės, yra aštuonios.

Statistikos departamento duomenimis, tai Panevėžio, Kupiškio, Biržų, Švenčionių, Šalčininkų, Varėnos rajonų, taip pat Kalvarijos ir Marijampolės savivaldybės.

Tuo tarpu savivaldybėse, kur situacija yra ženkliai geresnė, VESK siūlo ieškoti motyvavimo priemonių.

„Yra siūlymas ieškoti motyvavimo priemonių, kurios būtų tam tikra paskata savivaldybėms, kuriose tiek susirgimų skaičius, tiek teigiamų testų skaičius yra žymiai geresnis, kad jos gautų papildomus bonusus, susijusius su karantino atlaisvinimu“, – sakė ministrė.

A. Bilotaitiės teigimu, VESK vis dar netenkina testavimo apimtys: nepaisant to, kad praėjusią savaitę pastebėtas nedidelis augimas, skaičiai „nėra pakankami“.

„Mes matome, kad vis dar yra net keturios savivaldybės, kuriose testavimo apimtys nesiekia 1 procento ir tik 11 savivaldybių, kuriose testavimo apimtys yra didesnės nei 2 procentai“, – sakė ji.

Komisija ragina savivaldybes aktyviau vykdyti testavimą ir skatinti jų pavaldume esančias įstaigas aktyviau testuotis bei įsitraukti į protrūkių kontrolę.

Pasak ministrės, gera žinia yra tai, jog, nepaisant įvestų atlaisvinimų, „situacija stabilizavosi ir net nežymiai gerėja“: pandemijos pagreitis šiuo metu yra neigiamas, sumažėjo žmonių mirtingumas.

Vyriausybė iki kovo 31 dienos yra pratęsusi visuotinį karantiną. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių galioja iki kovo 15 dienos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us