Raseinių naujienų portalas

NaujienosVerslas

VMI kviečia teikti paraiškas turgavietės mokesčio kompensacijai gauti

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo šiandien turgaus prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitinka LR Vyriausybės nustatytus kriterijus, gali pateikti paraišką negrąžintinai 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijai gauti. Norėdami gauti kompensaciją, jie iki š. m. birželio 1 d. turi pateikti supaprastintos formos paraišką per Mano VMI.

„Kaip ir pernai, taip ir šiemet, paraiškų teikimo procesas nesudėtingas. Turgaus prekiautojas, kuris atitinka nurodytus kriterijus, prisijungęs prie Mano VMI pateikia supaprastintos formos paraišką. Paraiškos jam pildyti nereikia, ji yra užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją reikia tik perskaityti ir pateikti, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė. – Iš viso turgavietės mokesčio kompensacijoms skirta 2 mln. eurų. Turgaus prekiautojų paraiškos kompensacijai gauti bus priimamos iki birželio 1 d. arba kol bus paskirstyta visa pagalbos priemonei skirta suma“.

Kompensaciją gali gauti turgaus prekiautojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:

  • Turgavietėje prekiavo ne maisto produktais, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą:

EVRK 47.8 „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėje“ grupėje arba

EVRK 47.82 „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba/ir 

EVRK 47.89 „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“

arba įsigiję verslo liudijimą:

003 Prekyba tik ne maisto produktais

004 Prekyba

068 Audiovizualinių kūrinių ir (arba) fonogramų bet kokiose laikmenose platinimas (prekyba ir (arba) nuoma).

  • Nurodytoms veikloms individualią veiklą pagal pažymą buvo įregistravę ar įsigiję verslo liudijimą (bent vienai dienai) nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d.
  • Yra sumokėję arba įsipareigoję sumokėti turgavietės mokestį už 2020 m. gruodžio mėnesį ir/ar 2021 metus ir tą patvirtins teikdami paraišką.
  • Įsipareigoja tęsti nurodytą prekybos ne maisto produktais veiklą ir 2021 metais bei tai patvirtins teikdami paraišką.
  • Pateikė metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus (jei tokią pareigą turėjo).
  • Nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla.
  • Turi galiojantį asmens dokumentą.
  • Lietuvos finansų įstaigoje turi galiojančią atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą.

Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMI bus informuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama, ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl. Paraiškos pildymo instrukciją galima rasti čia.

Gautas paraiškas VMI perduos įvertinti ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (toliau – LVPA), kad pastaroji nustatytų, ar turgavietės mokesčio kompensacija neviršija didžiausios leistinos pagalbos sumos, nustatytos Europos Komisijos reglamentu[1].

LVPA tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą dėl kompensacijos skyrimo, prekiautojui skirtą kompensaciją perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Pavedimas bus atliekamas į vėliausiai prekiautojo Lietuvos finansų įstaigoje atidarytą banko sąskaitą.


[1] Bendra suteiktos pagalbos (įskaitant ir kitas priemones) suma neturi viršyti 200 tūkst. eurų per pastaruosius trejus mokestinius metus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us