Raseinių naujienų portalas

PolitikaSveikata

Privalomą tyrimą dėl koronaviruso Vyriausybė vėl svarstys trečiadienį

Prie pataisų, kurios reglamentuotų privalomą tyrimą dėl koronaviruso, Vyriausybė ruošiasi grįžti trečiadienio posėdyje, BNS informavo premjerės atstovė.

„Klausimo svarstymas numatytas rytoj. Šiuo metu vyksta projekto derinimas“, – antradienį sakė premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė.
 
Šis klausimas Ministrų kabinetui teiktas pirmadienį, o trečiadienį jį skubos tvarka planuota teikti Seimui. Tačiau kilus diskusijų dėl būtinojo ištyrimo sąvokos, jo svarstymas atidėtas.

Diskusijų sukėlė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, jog asmenims, įtariamiems, kad serga, turėjusiems sąlytį, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojams būtų taikomas būtinasis ištyrimas, jei jie atsisako arba vengia ištyrimo ir tuo sukelia pavojų aplinkinių sveikatai.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tuomet prašė paaiškinti, ar tai turėtų reikšti priverstinį testavimą be žmogaus sutikimo ir teigė balsuoti už tokį sprendimą negalintis.

Projektą pristatydamas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys paaiškinimų dėl sąvokų „privalomas“ ar „priverstinis“ testavimas pirmadienio posėdyje nepateikė.

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska taip pat prašė posėdyje pertraukos, nes ministrams pristatomas projektas iš anksto nebuvo pateiktas susipažinti.

Kilus neaiškumams premjerė I. Šimonytė pranešė, jog klausimas atidedamas.

Anksčiau planuota, kad prie jo gali būti grįžta antradienį.

Tuo pačiu Vyriausybei Sveikatos apsaugos ministerija taip pat teikė pataisas, kuriomis siūlyta įtvirtinti Vyriausybei teisę nustatyti darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga užkrečiamąja liga, sąrašą. Taip pat numatyta, kad darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos galėtų būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us