Raseinių naujienų portalas

NaujienosVerslas

Tik investicijos padės išsaugoti gyvybingą kaimą

UAB „Agrovera“ investuoja į Raseinių rajoną, nes:

Vyriausybė skatina investicijas į regionus, kalbėdama apie tai, kad ekonominis augimas būtų geografiškai subalansuotas, o visoje Lietuvoje sudarytos kokybiškos gyvenimo sąlygos, nepriklausomai nuo miestelių gyventojų skaičiaus;

Įgyvendinat šią politiką užtikrinamas mažesnių miestelių išlikimas, o tai reiškia gyvybingus ir darbingus mūsų kaimus, veikiančias mokyklas, tvarkomą aplinką ir infrastruktūrą:

Mes pasirinkome Raseinius, nes tai kraštas, kuriame dirba sąžiningi ir darbštūs žmonės;

Rajonas strategiškai patogus ir patrauklus investuoti.

Mes pažadame:

Kurti pridėtinės vertės produktą;

Mokėti į rajoną biudžetą numatytus mokesčius, taip prisidėdami prie vietos bendruomenės gerbūvio;

Atsakingą požiūrį į aplinką, gyventojus, bendruomenę.

Kas mes?

Žemės ūkio kooperatyvas „AGROAVES GROUP“ – 2012 m. įkurta įmonė. Viena iš pagrindinių grupės veiklų – broilerių auginimas. 2017 m. Ariogaloje atidaryta moderniausia Lietuvoje kombinuotų pašarų gamykla ir grūdų elevatorius.

Investicijos ir verslo plėtra Raseinių rajone pradėta dar 2015 m. Pirmas įgyvendintas žingsnis – įkurta Ariogaloje sėkmingai veikianti kombinuotų pašarų gamykla. Iš bankroto administratoriaus aukciono tvarka  buvo įsigyti bankrutavusios  bendroves pastatai, kurie buvo prikelti naujam gyvenimui. Teritorija pertvarkyta pritaikyta naujai veiklai.  Šiandien Ariogaloje vykdoma  pašarų gamyba, grūdų supirkimas, pagamintų pašarų pardavimas tiek savo ūkio reikmėms, tiek kitiems augintojams. Gamyklos  teritorijoje veikia nuosava fasuotos produkcijos parduotuvė, kurioje itin priimtinomis kainomis sudarome galimybę įsigyti vietoje pagamintus pašarus skirtus naminių paukščių auginimui. Dėl gaminamų pašarų kokybės girdime gerus atsiliepimus, ir jaučiame didėjantį jų poreikį. Mes stengiamės plėsti pardavimų apimtis ir aktyviai ieškome norinčių prekiauti mūsų gaminamais pašarais. Ariogalos gamybinėje bazėje dirba daugiau nei 40 darbuotojų. Vidutinis įmonės darbuotojų darbo užmokestis (2021m. sausio duomenimis) – 1 272 eurai.

Kitas mūsų planuojamas projektas – paukštynas Pakalniškių kaime 

Mes suprantame gyventojų susirūpinimą, tačiau sakome – jūsų baimės nepagrįstos. Šiuolaikinės technologijos leidžia saugiai, neteršiant aplinkos auginti broilerius, kurie skirti tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkai.

Norime plačiau papasakoti apie šios verslo rūšies specifiką, įnešti daugiau aiškumo ir paaiškinti, kaip užauginama vištiena, kuri patenka ant kiekvieno iš mūsų stalo ir yra  visų vertinama bei mėgstama.

Kokia mūsų darbo kasdienybė?

Į broilerių fermą atvežami vienadieniai viščiukai. Čia jie auginami ir prižiūrimi 40 dienų. Vietinė bendruomenė nuogąstauja dėl galimai būsimų kvapų. Mes, kaip ir kiekviena Europos Sąjungoje dirbanti įmonė, griežtai laikomės galiojančių standartų, higienos ir sanitarijos normų. Tad visiems reikėtų žinoti mūsų auginimo specifiką –visą broilerių augimo laiką jie laikomi ant sauso 3 cm storio, nuolat papildomo ir keičiamo kraigo.

Paukščiai yra laikomi šiltai, patalpas nuolat papildant šviežiu oru. Ir drąsiai galime pasakyti, jei jūsų kaimynas laiko vištas aptvare, tuomet jūs užuodžiate labai nemalonų kvapą, ir nepagrįstai tokio pat tikitės iš mūsų paukštyno. Mūsų auginimo fermose tokio kvapo nėra! Kraiko, ant kurio auginami broileriai pagrindas – sausos, sijotos durpės, kurios nėra išmetamos ar kitaip utilizuojamos, jas mielai įsigyja mūsų ūkininkai, tad jos grįžta atgal į Lietuvos laukus, kaip puikiausia organinė trąša.

Praėjus 40 dienų yra suplanuojamas užaugintų broilerių išvežimas. Jis vyksta 1 kartą per nepilnus 2 mėnesius,  tad į metus – 6 kartus. Užauginti paukščiai išvežami  į perdirbimo gamyklą patalpinti į specialius konteinerius ir tentais dengtomis transporto priemonėmis.

Kol broileriai auga, kas keletą dienų atvyksta mašina su pašarais. Iš pradžių jų tiekimas būna gan retas, į proceso pabaigą šiek tiek suintensyvėja. 37-40 broilerių auginimo dieną, pašarai yra vežami kasdien. Jei kalbėsime apie per miestelį einančio kelio apkrovimą, mes sakome, kad tik pačiu intensyviausiu broilerių augimo periodu juo pravažiuos tik 1 mašina per dieną. Išvykus užaugintai produkcijai yra valomos ir dezinfekuojamos patalpos. Panaudotas kraikas tiesiai  iš fermų teleskopinio krautuvo pagalba pakraunamas išvežimui. Krovininės mašinos, išvežančios kraigą yra užtraukiamos sandariais tentais ir tik tada jos pajuda į kelią. Kraikas išvežamas vieną kartą per 2 mėnesius. Tuomet paukščių auginimo patalpos yra tvarkomos ir dezinfekuojamos. Šią paslaugą atlieka sertifikuotos įmonės. Sutvarkius – ratas užsisuka iš naujo. Vienu kartu, per 1,5 mėnesio yra užauginam 200 000 vienetų broilerių. Kaip matote, tikrai nekalbame apie milijonus.

Mūsų įmonę aptarnaujantis transporto srautas bus ženkliai mažesnis ir retesnis, nei pavyzdžiui įmonių, kurios aptarnauja jūsų miestelio parduotuves.

Bus sukurta 17-20 darbo vietų

Daug klausimų bendruomenei kyla dėl būsimų darbo vietų. Projekte yra nurodytas minimalus dirbančiųjų skaičius, tačiau Pakalniškėse, esančiose netoli Girkalnio, su pagalbiniais darbuotojais planuojame įdarbinti 17-20 nuolat dirbančių žmonių.

Jau veikiančiuose paukščių auginimo įmonėse yra susiformavęs pastovus kolektyvas, žmonių kaita juose – minimali. Esame sukūrę darbo vietas, kurias žmonės vertina ir saugo. Raseinių karštas ypatingas tuo, kad čia gyvena sąžiningi ir labai darbštūs, atsakingi žmonės. Taip galime teigti, remdamiesi Ariogaloje veikiančių įmonių sukaupta patirtimi.

Mūsų įmonė, kaip ir didžioji dalis verslo įmonių Lietuvoje, Europoje ir visame pasaulyje, šiemet susidūrė su iššūkiu, kurio pavadinimą visi žinome – COVID-19. Nuo rudens pabaigos pradėjo stoti broilerių auginimo procesas, didžioji dalis mūsų darbuotojų išleisti į prastovas. Tačiau tikime, kad situacija stabilizuosis ir vėl 100 proc. atsistosime ant kojų. Manome, kad netrukus pradės veikti restoranai, kavinės, valgyklos, visi grįšime į įprastą ir taip išsiilgtą kasdieninį gyvenimą.

Mūsų užauginta produkcija vertinama ir laukiama ne tik Lietuvoje

Norime pasidžiaugti, kad mūsų užauginta paukštiena yra vertinama ir keliauja į Lietuvoje ir užsienyje įsikūrusias perdirbimo įmones.

Lietuvoje esame vertinami, kaip atsakinga įmonė, kuri daug laiko ir jėgų skiria plėtrai ir investicijoms. Mūsų įmonė www.agroup.lt tiekia savo užaugintą produkciją  ir į Islamiškas šalis. Prieš keletą metų esame gavę halal sertifikatą, tai reiškia, kad sertifikuojamoms įmonėms taikomi itin aukšti kokybės standartai, tiek paukščių auginimo sąlygoms, tiek jų pašarams. Halal reiškia, kad produktas neprieštarauja Islamo įstatymams ir yra leidžiamas vartoti.

Musulmoniškose, arabų šalyse, Europos ir kitų šalių parduotuvėse yra specialūs skyriai šios religinės bendruomenės poreikiams tenkinti. Mūsų užauginta paukštiena ten sėkmingai prekiaujama. Turime ir dar vieną egzotišką rinką – Kiniją, ten keliauja broilerių kojelės. Šioje šalyje jos vertinamos, kaip didžiulis delikatesas.

Mūsų įmonė į Raseinių rajoną atėjo kurti atsakingą verslą. Tai įrodo Ariogaloje veikianti įmonė, tai įrodysime ir dirbdami Pakalniškių kaime. Mes puikiai suprantame, kad vietinių gyventojų baimes kelia nežinojimas ir per mažas informacijos kiekis. Tai pradiniame etape padaryta įmonės klaida. Ilgametė mūsų darbo patirtis įrodo, kad gyventojų ir politikų baimės yra nepagrįstos. Mėsinių broilerių auginimą jau eilę metų vystome Varėnos, Širvintų, Lazdijų ir Molėtų rajonuose. Esame puikiai įsilieję į šių miestelių bendruomenių gyvenimą.

Užsk. Nr. 03-11

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us