Raseinių naujienų portalas

KitaVerslas

Geros žinios dėl turgavietės mokesčio kompensacijos

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog daugiau nei 2,6 tūkst. gyventojų per Mano VMI gavo pranešimus apie teigiamą sprendimą jiems skirti negrąžintinas 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijas. Turgaviečių prekiautojų sąskaitas per tris darbo dienas iš viso papildys apie 788 tūkst. eurų.

„Turgavietės mokesčio kompensaciją, pakartotinai pateikę paraiškas, galės gauti dar 36 turgaus prekiautojai, jei turės galiojantį asmens dokumentą, Lietuvos finansų įstaigoje atsidarys sąskaitą, į kurią būtų galima pervesti kompensaciją, pateiks deklaraciją apie 2019 m. gautas pajamas“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė, pažymėdama, jog pranešimų apie neigiamą sprendimą ir jo priežastis sulauks 298 smulkieji verslininkai, kurie pateikė paraišką kompensacijai, nors neatitinka nustatytų kriterijų jai gauti, t. y. nevykdė apraše numatytu laikotarpiu nurodytos veiklos ar jiems iškelta bankroto byla.

VMI primena, kad nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių turgaus prekiautojų paraiškos negrąžintinai 300 eurų kompensacijai gauti per Mano VMI priimamos iki birželio 1 d. arba kol bus paskirstyta visa pagalbos priemonei skirta 2 mln. eurų suma. Prisijungus prie Mano VMI, gyventojams paraiškos pildyti nereikia, ji yra užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją reikia tik perskaityti ir pateikti. Instrukciją, kaip pateikti paraišką, galima rasti čia.

Kas gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensaciją?

Kompensaciją gali gauti turgaus prekiautojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:

  • Turgavietėje prekiavo ne maisto produktais, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą:

EVRK 47.8 „Mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėje“ grupėje arba

EVRK 47.82 „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba/ir 

EVRK 47.89 „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“

arba įsigiję verslo liudijimą:

003 Prekyba tik ne maisto produktais

004 Prekyba

068 Audiovizualinių kūrinių ir (arba) fonogramų bet kokiose laikmenose platinimas (prekyba ir (arba) nuoma).

  • Nurodytoms veikloms individualią veiklą pagal pažymą buvo įregistravę ar įsigiję verslo liudijimą (bent vienai dienai) nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d.
  • Yra sumokėję arba įsipareigoję sumokėti turgavietės mokestį už 2020 m. gruodžio mėnesį ir/ar 2021 metus ir tą patvirtins teikdami paraišką.
  • Įsipareigoja tęsti nurodytą prekybos ne maisto produktais veiklą ir 2021 metais bei tai patvirtins teikdami paraišką.
  • Pateikė metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus (jei tokią pareigą turėjo).
  • Nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla.
  • Turi galiojantį asmens dokumentą.
  • Lietuvos finansų įstaigoje turi galiojančią atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą.

Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMIinformuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama, ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl.

Gautas paraiškas VMI perduoda įvertinti ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (toliau – LVPA), kad pastaroji nustatytų, ar turgavietės mokesčio kompensacija neviršija didžiausios leistinos pagalbos sumos, nustatytos Europos Komisijos reglamentu[1]. LVPA tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą pateikia Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą dėl kompensacijos skyrimo, prekiautojui skirtą kompensaciją perveda Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Pavedimas atliekamas į vėliausiai prekiautojo Lietuvos finansų įstaigoje atidarytą banko sąskaitą.

Konsultacijas turgavietės mokesčio kompensacijos klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882 (arba +370 5 260 5060), taip pat papildomais telefonais pagal aptarnavimo teritorijas.


[1] Bendra suteiktos pagalbos (įskaitant ir kitas priemones) suma neturi viršyti 200 tūkst. eurų per pastaruosius trejus mokestinius metus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us