Raseinių naujienų portalas

PolitikaSveikata

Seimas planuoja spręsti dėl pataisų, kurios įpareigotų tirtis dėl COVID-19

2020-12-30, Mobilusis koronaviruso ėminių patikros punktas. Vilnius. 2020 m. Gruodžio 30 d.

Seimas ketvirtadienį planuoja spręsti dėl Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, kurios leistų įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl COVID-19.

Seimui pataisos pateiktos antradienį, Vyriausybės siūlymu projektas svarstomas ypatingos skubos tvarka. Ketvirtadienio darbotvarkėje numatytas svarstymas ir balsavimas dėl pataisų priėmimo.

Projektą Seimui pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad jo tikslas – užtikrinti visuomenės sveikatą, šalyje paskelbus karantiną ar ekstremaliąją padėtį dėl užkrečiamosios ligos.

Pataisos numato, jog Vyriausybė esant ekstremaliajai situacijai galėtų nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga.

Pataisos taip pat įtvirtintų, kad nustačius darbovietėje ligos protrūkį darbuotojams taip pat būtų leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga. Išsitirti turinčių darbuotojų sąrašą nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Tuo atveju, jeigu darbuotojas be svarbios priežasties atsisakytų nustatytu laiku pasitikrinti, darbdavys privalėtų nušalinti jį nuo darbo ir nemokėti jam darbo užmokesčio arba skirti dirbti nuotoliniu būdu iki tos dienos, kol jis pasitikrins.

Taip pat numatyta, jog darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos gali būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

2020-12-30, Mobilusis koronaviruso ėminių patikros punktas. Vilnius. 2020 m. Gruodžio 30 d.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us