Raseinių naujienų portalas

NuomonėsSveikata

M. Stankūnas: tikėtina, kad nuo balandžio vidurio per dieną bus po 1 tūkst. atvejų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas sako, kad pagal labiausiai tikėtiną scenarijų nuo balandžio vidurio Lietuvoje kasdien bus registruojama po 1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

„Vidutinis scenarijus rodo atvejų augimą Lietuvoje, kuris balandžio mėnesio viduryje gali perkopti ir 1 tūkst. naujų atvejų ribą per dieną. Iš tikrųjų, šitas scenarijus yra labiausiai tikėtinas“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė M. Stankūnas.

Taip jis kalbėjo po Prezidentūros sveikatos ekspertų tarybos susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda.

„Nors tai atrodytų kaip padidėjimas, manytume, kad tai būtų tikrai neblogas variantas, įvertinus visas aplinkybes, situaciją kitose šalyse ir panašiai“, – sakė profesorius.

Lenktynės su laiku

Anot jo, optimistinis scenarijus artimiausiu metu leistų tikėtis maždaug 500–600 atvejų per dieną, o balandžio viduryje naujų susirgimų skaičius jau turėtų imti mažėtų.

„Tiesa, toks scenarijus, mažai tikėtinas, na, nebent bus įvedamos papildomos karantino priemonės“, – teigė M. Stankūnas.

Profesoriaus teigimu, pesimistinis scenarijus rodo, kad balandžio viduryje Lietuvoje galėtų būti pasiekti gruodžio mėnesio skaičiai – po 3 tūkst. naujų COVID-19 atvejų kasdien.

„Pagal jį balandžio mėnesį matome trečią bangą, ji tikrai gali būti tikrai didelė, kuri savo dydžiu gali prilygti gruodžio mėnesio situacijai. Pagal mūsų preliminarius skaičiavimus, (…) galėtų siekti net po 3 tūkst. naujų atvejų per dieną. Šitas scenarijus yra tikėtinas, jei britiškoji atmaina, taps absoliučiai dominuojanti“, – sakė M. Stankūnas.

Anot jo, šio scenarijaus galima išvengti.

„Manau, kad dabar prasideda lenktynės su laiku. Mums dabar gyvybiškai svarbu kaip galima greičiau įgyti kuo didesnę vakcinuotos populiacijos dalį“, – sakė profesorius.

Didžiausias naujų atvejų skaičius nuo sausio pabaigos

M. Stankūno teigimu, stebint „Google“ duomenis, mobilumas Lietuvoje sugrįžo į lapkričio mėnesio lygį.

„Kas tikrai yra įdomu, lietuviai tikrai dažnai lankosi maisto prekių parduotuvėse. Anot „Google“, (…) kovo 19 dieną mobilumas į maisto prekių parduotuves buvo 22 procentais didesnis, negu buvo 2020 metų sausio mėnesį – dar prieš pandemiją“, – sakė jis.

Pasak profesoriaus, šalyje labiau įsivyrauja ir sparčiau plintanti „britiškoji“ koronaviruso atmaina.

Be kita ko, M. Stankūnas sako, kad per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų skaičius yra didžiausias nuo sausio pabaigos.

„Galiu pasakyti, kad tai yra didžiausias skaičius nuo sausio 28 dienos, nes sausio pabaigoje ir buvo fiksuojamas panašus atvejų skaičius“, – teigė jis.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 855 nauji COVID-19 atvejai, sausio 28 dieną buvo nustatyti 882 susirgimai.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 210 tūkst. 208 žmonės. Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 50 tūkst. 823 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 7429 asmenys.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us