Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Periodiškai tikrintis dėl COVID-19 turės švietimo, medicinos ir vaistinių darbuotojai

Periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 turės sveikatos priežiūros, švietimo darbuotojai, socialinių paslaugas teikiantys asmenys bei vaistininkai, o pardavėjai, sportininkai, kultūros darbuotojai, kirpėjai privalės tikrintis prieš pradėdami veiklą, penktadienį nutarė Vyriausybė.

Užkrečiamųjų ligų įstatyme įtvirtinus privalomo darbuotojų testavimo galimybę, Vyriausybė patvirtino sąrašus sričių, kurių darbuotojams reikės pasitikrinti vieną kartą prieš pradedant veiklą, bei kitą sąrašą, kuriame esančių sričių darbuotojai tikrintis turės kartą per 7–10 dienų.

Į sąrašą veiklų, kurių darbuotojams privalu pasitikrinti dėl koronaviruso prieš pradedant dirbti ar atnaujinant veiklą, yra kultūros ir meno sektoriaus darbuotojai, fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veiklą vykdantieji, viešo maitinimo paslaugas teikiantieji, dirbantys mažmeninėje prekyboje, teikiantys laisvalaikio ir pramogų veiklą, tokią kaip pirtys, baseinai, diskotekos, barai, kino teatrai ir kitos pasilinksminimo vietos, grožio paslaugų ir apgyvendinimo paslaugų sektoriuose dirbantys žmonės.

Kaip posėdyje teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tai susiję su veiklomis, kurios karantino metu buvo draudžiamos ar ribojamos, „tuo užtikrinant saugesnį atskirų veiklos sričių atlaisvinimą ir organizavimą“.

Tiems sektoriams, kurie jau yra atnaujinę veiklą anksčiau ar kurių veikla karantino metu nebuvo ribojama, po šio nutarimo priėmimo tikrintis nereikės.

Periodiškai tikrinsis medikai, mokytojai, socialiniai darbuotojai

Periodiškai tikrintis, ar neserga turės dirbantieji asmens sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat jose valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas teikiantys žmonės, atliekantieji praktinį mokymą tokiose įstaigose.

Tą turės daryti ir socialines paslaugas gavėjo namuose ar įstaigose teikiantys žmonės bei valymo, maisto tiekimo ir kitų paslaugų tiekėjai tokiose įstaigose.

Periodiškai tikrintis turės ir visi švietimo paslaugas teikiantys žmonės, įskaitant dirbančiuosius švietimo įstaigose, laisvuosius mokytojus ar kitur dirbančius pedagogus. Taip pat periodiškai tikrintis reikės visiems vaistinių darbuotojams.

„Šioms grupėms periodinis tikrinimasis padės užkirsti kelią galimų koronaviruso protrūkių atsiradimui, taip pat tai mums padės anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač besimptome forma sergančius“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Jis taip pat teigė, kad šių sričių veiklose yra neišvengiami glaudūs kontaktai, todėl rizika užsikrėsti yra didesnė.

Darbuotojų sąrašus sudaryti ir informuoti juos apie patikrinimus turės darbdavys. Ši tvarka galioja, kol šalyje įvestas karantinas ar ekstremalioji padėtis.

Persirgusiems ar paskiepytiems darbuotojams tikrintis nereikės, jeigu pateiks tai įrodančius dokumentus.

Galimybė numatyti privalomąjį tikrinimąsi bei kompensacijas už jį įtvirtinta šią savaitę pakeitus Užkrečiamųjų ligų įstatymo pataisas.

Atsisakęs tikrintis arba be labai svarbių priežasčių nepasitikrinęs darbuotojas, atsižvelgiant į darbo pobūdį, būtų skiriamas dirbti nuotoliniu būdu arba perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą.

Jei tokių galimybių nėra, jis bus nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasitikrins, ar neserga užkrečiamąja liga.

Pataisos taip pat įtvirtina, kad nustačius darbovietėje ligos protrūkį darbuotojams taip pat leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga. Išsitirti turinčių darbuotojų sąrašą nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Taip pat numatyta, jog darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos gali būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us