Raseinių naujienų portalas

KitaPramogos

Grąžinus judėjimo ribojimus, savaitgalį apsukta 1,4 tūkst. automobilių

Vyriausybei grąžinus visuotinius judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, savaitgalį policijos pareigūnai apgręžė beveik 1,4 tūkst. automobilių, už ribojimų nesilaikymą surašyti 102 administracinių nusižengimų protokolai, pirmadienį BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. 

Anot jo, savaitgalį veikus tiek patikros punktams, tiek mobiliems postams, jokių incidentų nefiksuota. 

„Vienintelis dalykas – šeštadienį ryte tos spūstys buvo išvažiuojant iš Vilniaus. Kai kur, suprantam pagal pareigūnų duomenis, apie porą valandų, iki pusantros valandos reikėjo laukti prie pagrindinių kelių. Ir šiek tiek sekmadienį grįžtant buvo“, – sakė R. Matonis. 

Policijos duomenimis, daugiau kaip trečdalis visų automobilių savaitgalį apgręžti būtent Vilniaus apskrityje. 

Taip pat surašyti 172 administracinių nusižengimų protokolai už kitus karantino pažeidimus, daugiausiai jų – už daugiau kaip vieno šeimos ūkio kontaktus. 

Per visą praėjusią savaitę policijos pareigūnai protokolus surašė 751 karantino reikalavimus pažeidusiam žmogui, didžioji dalis jų – 511 – bausti už daugiau kaip vieno šeimos ūkio kontaktus, 169 protokolai skirti judėjimo ribojimus pažeidusiems asmenims. 

Taip pat pareigūnai patikrino apie pusšešto tūkstančio saviizoliacijoje turinčių būti žmonių, tarp jų nustatytas 41 tvarką pažeidę asmuo. 

R. Matonio teigimu, šią savaitę karantino reikalavimų laikymąsi policijos pareigūnai užtikrins savo jėgomis, tačiau atėjus ilgajam Velykų savaitgaliui, pagalbos žada kreiptis ir į kitas institucijas bei socialinius partnerius. 

„Bandysime kreiptis į kitas institucijas, kad padėtų. Savaitgalį turbūt bus griežtesni tie ribojimai“, – sakė jis. 

Apie tai, kokios priemonės bus taikomos šventinį savaitgalį, Policijos departamentas žada informuoti savaitės eigoje. 

Judėjimo tarp savivaldybių ribojimai Lietuvoje įsigaliojo gruodžio viduryje, kovo viduryje jie buvo panaikinti, draudimas vidaus kelionėms liko galioti tik 16-oje prasčiausius epidemiologinius rodiklius demonstravusių savivaldybių. 

Siekiant sustabdyti COVID-19 plitimą Vyriausybė praėjusį penktadienį nusprendė iki balandžio 6 dienos atnaujinti judėjimo tarp šalies savivaldybių draudimą. Jis įsigaliojo šeštadienį. Išimtys galioja tik žiedinėms savivaldybėms. Kitur kirsti savivaldybių ribas galimas dėl darbo ar kitais svarbiais tikslais.

Nuo lapkričio pradžios besitęsiantis karantinas, Ministrų kabineto sprendimu, praėjusią savaitę pratęstas iki balandžio pabaigos. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us