Raseinių naujienų portalas

Kita

Moksleivių sąjunga: abiturientams pasisekė, kad turi progą pasiskiepyti ir planuoti grįžti į klases

Lietuvos moksleivių sąjunga skatina kaip įmanomai greičiau atverti mokyklas abiturientams ir sako, kad skiepai yra kelio į įprastą gyvenimą pradžia.

„Abiturientams pasisekė, nes jie gavo progą pasiskiepyti ir planuoti grįžti į mokyklas, ruoštis egzaminams klasėse. Tai puiki proga susivienyti ir kartu žengti žingsnį saugesnio gyvenimo link“, – sako Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aiškinytė.

Praėjusią savaitę abiturientai ir visi mokytojai įtraukti į prioritetinę galinčiųjų skiepytis grupę.

Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Usonio teigimu, jei per artimiausias savaites pasiskiepytų dauguma abiturientų, jiems galėtų atsirasti galimybė sugrįžti mokytis į klases ir taip geriau pasirengti egzaminams, mokantis ne nuotoliniu būdu.

„Sveikinu iniciatyvą skiepyti abiturientus. Tai labai geras sprendimas. Netiesa, kad jauni žmonės neserga, netiesa, kad jie nemiršta nuo Covid-19. Deja, jie taip pat miršta, ne visi perserga  lengvai, kai kurie vaikai serga sunkiomis formomis ir nežinome, kaip tai atsilieps ateityje. Labai blogas sprendimas būtų leisti jiems persirgti, tai savotiška rusiška ruletė“, – teigia prof. V. Usonis.

Pasak profesoriaus, taip pat svarbu, kad persirgus jauniems žmonėms jų intelektinis darbingumas sumažėja.

„O juk mūsų vaikams, abiturientams, tai yra intensyviausio intelektinio darbingumo laikotarpis. Suteikime progą abiturientams į gyvenimą išeiti tam pasirengus. Tikiuosi, kad ir mokytojai pasinaudos jiems suteikta proga ir skiepysis, taip apsaugodami ne tik  save, bet prisidėdami prie visuomenės imuniteto formavimo“, – sako prof. V. Usonis.

Lietuvos moksleivių sąjungos prašymą palaiko ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Žinoma, visi norime, kad abiturientai kaip galima greičiau grįžtų į klases. Juo greičiau ir daugiau mokytojų bei abiturientų pasiskiepys, tuo didesnė tikimybė, kad jie sugrįš į mokyklas ruoštis egzaminams kontaktiniu būdu“, – sako J. Šiugždinienė.

Per ministrės kassavaitinius pokalbius su gimnazijų vadovais paaiškėjo, kad kai kuriose savivaldybėse abiturientai gana skeptiškai sutiko galimybę pasiskiepyti.

Tam, kad abiturientai gautų kuo daugiau informacijos apie skiepus, šiandien 17 val. rengiama speciali tiesioginė transliacija per Lietuvos moksleivių sąjungos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Facebook paskyras. Pokalbyje dalyvaus LSMU Kauno klinikų gydytoja, klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė, atlikėjas, savanoris Gabrielius Liaudanskas – Svaras, Visagino „Atgimimo“ gimnazijos istorijos mokytoja Eleonora Dutkevičienė, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė Klėja Merčaitytė. Diskusiją moderuos žurnalistas Aurimas Perednis.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us