Raseinių naujienų portalas

KitaNaujienos

Velykų savaitgalį judėjimo ribojimus užtikrins sustiprintos pareigūnų pajėgos

Velykų savaitgalį judėjimo ribojimus užtikrins sustiprintos tarnybų pajėgos – stacionariuose postuose dirbs daugiau nei 3,3 tūkst. pareigūnų, trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Policija taip pat žada daugiau dėmesio skirti susibūrimams viešose erdvėse, planuoja tikrinti traukinių keleivius.

„Suprantame, kad žmonės yra įsitempę ir jaučia psichologinį nuovargį dėl užsitęsusios pandemijos, tačiau situacija išlieka gana sudėtinga, sergamumas koronaviruso infekcija nemažėja“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Siekiant suvaldyti judėjimo kontrolę šalyje šventiniu laikotarpiu policijos pareigūnams talkins kitos statutinės tarnybos, kad visiems norintiems išvykti su svarbia priežastimi nereikėtų laukti ilgai prie patikros punktų“, – sakė ji.

Ministrė taip kalbėjo po trečiadienį vykusio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio, per jį aptarta epidemiologinė situacija ir judėjimo ribojimų užtikrinimas Velykų savaitgalį.

Praėjusį savaitgalį policija apgręžė beveik 1,4 tūkst. automobilių, už ribojimų nesilaikymą surašyti 102 administracinių nusižengimų protokolai.

Statistikos departamento duomenimis, sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų šalyje yra 328,9 atvejo, tačiau daugiau nei dešimtyje savivaldybių šis rodiklis yra blogesnis už Lietuvos vidurkį.

Blogiausia situacija šiuo metu Širvintų rajone, kur minėtas rodiklis siekia 1020 atvejų.

Toliau eina Marijampolės ir Šalčininkų rajono savivaldybės, ten naujų atvejų per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų atitinkamai siekia 692 ir 661 atvejį.

Didesnis užsikrėtimų skaičius fiksuojamas ir Vilniaus mieste bei rajone, Visagine, Trakų, Švenčionių, Ignalinos, Varėnos rajonuose, taip pat Kalvarijos, Panevėžio miesto ir Elektrėnų savivaldybėse.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us