Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisPramogosVerslas

Visą prekybą svarstoma atverti balandžio 12 dieną

Visą prekybą, įskaitant didžiuosiuose prekybos centruose veikiančias parduotuves, neturinčias atskiro įėjimo iš lauko, svarstoma atverti balandžio viduryje, sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė.

Po susitikimo su premjere, ekonomikos ir sveikatos apsaugos ministrais Rūta Vainienė teigia, kad sprendimus dėl prekybos atvėrimo Ministrų kabinetas galėtų priimti kitą savaitę, o jie įsigaliotų nuo balandžio 12 dienos.

„Tikrai labai pozityvus susitikimas. Buvo kalbėta apie prekybos centrų atidarymą ir paramą prekybai, nes prekyboje yra šiek tiek specifikos, – BNS penktadienį sakė R. Vainienė.

„Pagal planą, dar ne sprendimas, bet planas yra kitą trečiadienį svarstyti prekybos centrų atidarymą“, – pridūrė ji.

Prekybininkų atstovė sako, jog premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigiamai įvertino pasiūlymus dėl saugaus atsidarymo, reguliariai testuojant darbuotojus bei reguliuojant pirkėjų srautus.

„Visi įsipareigojimai galioja. Dabar yra numatytas privalomas atsidarančių prekybininkų testavimas, aptarėme ir techninius niuansus – kokios galimybės laiku testuotis, galbūt prekybininkai savo sąskaita dar tai padarys“, – sakė R. Vainienė.

Pasak jos, kol kas dar neaišku kokie galėtų būti konkretūs reikalavimai prekybos centrų viduje dirbančioms parduotuvėms.

„Tikimės, kad bus panašūs, kaip tiems prekybininkams, kurie turi įėjimą iš lauko. Bet jeigu būtų kitokie, tai tiesiog įgyvendintų, ne problema čia“, – pabrėžė asociacijos vadovė.

Šiuo metu suvaržymai atlaisvinti tik daliai parduotuvių – kovo pradžioje leista dirbti visoms parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko, tačiau toliau draudžiama parduotuvių, veikiančių dideliuose prekybos centruose ir neturinčių įėjimo iš lauko, veikla.

I. Šimonytė tuomet tvirtino, kad prekybos centrų ir kitų veiklų atlaisvinimas yra „savaičių klausimas“, tačiau vėliau šių planų buvo atsisakyta dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos.

Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us