Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Velykų savaitgalį keliaujantieji bus intensyviau tikrinami keliuose ir stotyse

Užtikrindama judėjimo tarp savivaldybių ribojimą ilgąjį Velykų savaitgalį policija intensyviau tikrins automobiliais ir viešuoju transportu vykstančius žmones. 

Policija vykdys patikras tiek Lietuvos keliuose, tiek tikrindami vykstančiuosius traukiniais ir maršrutiniais autobusais. 

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad kiekvieną savaitgalio parą šalyje reikalavimų laikymąsi užtikrins apie 1,1 tūkst. policijos pareigūnų ir apie 400 socialinių partnerių – šaulių, pasieniečių, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, policijos rėmėjų ir kitų. 

Generalinio policijos komisaro pavaduotojo Arūno Paulausko teigimu, patikrinimai vyks visą parą. 

„Didžiausias intensyvumas bus didžiausio automobilių judėjimo metu, bet vairuotojai turėtų nenustebti net jei ir nakties metu jie bus sustabdyti ir bus patikrinta, ar jie keliauja savivaldybėje, turėdami pagrindą“, –  sakė jis. 

Generalinio komisaro pavaduotojo teigimu, policija įvertino ankstesnę patirtį bei „galbūt padarytas taktines klaidas“ ir šį savaitgalį skirs ypatingą dėmesį tam, kad keliuose nesusidarytų automobilių spūstys. 

„Skyrėme ir daugiau žmonių tam, kad būtų galima greičiau vykdyti tą patikrą, antra – tiesiog postų vyresnieji, jie vertins situaciją postuose ir pamatę, kad kaupiasi eilė, tai yra – matoma, kad automobiliams tenka laukti ilgiau nei 30 minučių, tai tiesiog patikra bus vykdoma greičiau, galbūt kažkoks procentas automobilių, kurie tikrai nekels jokių įtarimų, bus praleidžiami neįvykdžius patikros“, – kalbėjo A. Paulauskas. 

Apie tai, kad šventinį savaitgalį bus griežčiau tikrinami traukiniais ir maršrutiniais autobusais keliaujantys žmonės pranešė ir Susisiekimo ministerija. Anot jos, keleivius tikrins ir Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pareigūnai. 

Velykų pamaldos – internetu

Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) teigimu, dėl epidemiologinės situacijos dalyje šalies bažnyčių Velykų pamaldos vyks be žmonių. 

„Visur vyks pamaldos, bet su žmonėm vyks tik ten, kur neviršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų“, –  penktadienį BNS sakė LVK Generalinio sekretoriaus padėjėjas kunigas Mykolas Sotničenka.

Penktadienio duomenimis, 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų viršija devynios savivaldybės – Vilniaus miesto ir rajono, Širvintų, Šalčininkų, Ignalinos, Varėnos ir Trakų rajonų bei Visagino ir Marijampolės. 

M. Sotničenka taip pat pažymėjo, kad daugelis bažnyčių pamaldas transliuoti žada internetu. 

„Kiekvienai parapijai yra palikta laisvė, nėra įsakymų, kad privalo transliuoti, tik toks, kaip padrąsinimas. Daugelis, tikrai daugelis bažnyčių transliuoja per „Facebook“ ar „Youtube“ kanalus“, – sakė jis. 

Nuo praėjusio šeštadienio vidurnakčio Lietuvoje pradėjo galioti draudimas judėti tarp šalies savivaldybių, išskyrus žiedines. Šį draudimą Vyriausybė atnaujino iki balandžio 6 dienos imtinai, siekdama stabdyti COVID-19 plitimą.

Lietuvoje judėjimo ribojimai įvesti gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos didžiojoje šalies dalyje jie buvo panaikinti, palikti tik savivaldybėse, kur blogiausia epidemiologinė situacija. 

Kaip ir ankstesnių ribojimų metu, iš vienos savivaldybės į kitą galima vykti darbo reikalais, keliauti į oro ir jūrų uostus bei autobusų stotis ar iš jų ir dėl kitų svarbių priežasčių. 

Karantinas Lietuvoje galioja iki balandžio pabaigos. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us