Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Nesulaukdami skiepų nuo COVID-19 policininkai protestuos prie Vyriausybės

Nesulaukdami skiepų nuo COVID-19 policijos pareigūnai prie Vyriausybės rūmų Vilniuje trečiadienį rengia protesto akciją.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija pranešė, kad ženklą „Stop“ pareigūnai iš postų, kur tikrino tarp savivaldybių vykusius gyventojus, perkels prie Vyriausybės.

„Šiandien dalis pareigūnų skiepus gauna, tik jeigu lieka savivaldybėse ir merai priima sprendimą paskiepyti. Dėkui jiems. Tačiau tokioje situacijoje vis tiek jaučiamės, kaip gaudami likučius nuo pietų stalo“, – sakė federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

„Manome, kad valstybė galėjo nesunkiai rasti kelis tūkstančius vakcinų, reikalingų kontaktinį darbą kasdien dirbantiems pareigūnams“, – teigė ji.

Praėjusią savaitę A. Bilotaitei paraginus nedelsiant paskiepyti kontaktinį darbą dirbančius pareigūnus, Sveikatos apsaugos ministerija teigė prioritetų keisti neplanuojanti.

„Pareigūnai tikrai yra svarbi visuomenės dalis, kuriai yra teikiamas prioritetas susivakcinuoti, tačiau prieš juos turi būti suskiepytos kitos prieš tai įvardytos grupės, nes joms kyla didesnė rizika susirgti itin sunkia ligos forma arba mirti“, – praėjusią savaitę BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

Vis dėlto sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį spaudos konferencijoje užsiminė, kad šią savaitę nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti dideli kolektyvai, esantys žemesnėse skiepijimo prioriteto grupėse, tačiau konkrečių profesijų ar sričių nedetalizavo.

Policijos pareigūnai yra įtraukti į prioritetų sąrašą, tačiau visuomenėje pasipiktinimą sukėlė, kad pirmiau skiepijami nuotoliniu būdu dirbantys dėstytojai ir kiti aukštųjų mokyklų darbuotojai, o ne pareigūnai, vykstantys į įvykio vietą ir tiesiogiai bendraujantys su žmonėmis.

Anksčiau nei pareigūnai taip pat paskiepyti Seimo nariai, merai. 

Kaip nurodo Vidaus reikalų ministerija, jai pavaldžiose įstaigose nuo pernai kovo COVID-19 infekcija buvo užsikrėtę apie 15–20 procentų žmonių.

Šiuo metu pareigūnai skiepijami savivaldybėse, jeigu kiti asmenys esantys prioritetinėse grupėse jau paskiepyti arba skiepo atsisakė.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu paskiepyta 1,7 tūkst. policijos pareigūnų ir 541 ugniagesys gelbėtojas.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us