Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Partnerystės įteisinimo klausimas yra seniai pribrendęs

Partnerystės klausimas yra seniai pribrendęs ir šį institutą siūlantis įteisinti projektas Seimui turėtų būti pateiktas gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Partnerystės klausimo sprendimas yra labai seniai pribrendęs, mes kalbame apie dvidešimtmetį nuo to laiko, kai Civiliniame kodekse partnerystė buvo numatyta, ir natūralu, kad ši koalicija, liberalios partijos siekia, kad partnerystės klausimas būtų išspręstas, kad ji pagaliau būtų reglamentuota“, – trečiadienį interviu Lietuvos radijui sakė Seimo pirmininkė.

Ji patvirtino, kad projektas jau baigiamas rengti, tačiau teigė, kad Partnerystės įstatymo projekto neskubama registruoti, nes siekiama kuo platesnio sutarimo tarp skirtingų politinių jėgų.

„Tikslas nėra pats procesas, tikslas yra rezultatas, ir siekiant rezultato reikia kalbėti ne tik su pozicijos atstovais, bet ir su opozicijos, ir tuos taškelius ant „i“ sudėti taip preciziškai, kad kuo platesniam Seimo narių ratui projektas tiktų. Aš prognozuočiau, kad gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje mes šį klausimą pateiksime“, – sakė parlamento vadovė. 

Ji nesiėmė prognozuoti, ar galutinis balsavimas dėl projekto galėtų vykti dar pavasario sesiją.

„Pateikimas yra pirmasis žingsnis, tai priklauso ir nuo to, kokia bus eiga Seime, kiti etapai paprastai užtrunka, aš nesiimčiau prognozuoti, tai priklauso ir nuo to, kiek ilgai pavasario sesiją tęsis, kokios darbotvarkės bus ir kaip greitai komitetai apsvarstys“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Laisvės partijos atstovų rengiamu Partnerystės įstatymo projektu numatyta įteisinti lyčiai neutralų partnerystės institutą. Šis projektas dar nėra registruotas.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us