Raseinių naujienų portalas

LaisvalaikisMaistas

Sielovadininkų ir psichologų dialogas siekiant pagelbėti valgymo sutrikimų alinamiems

Jau balandžio 20 d. pradedamas mokymų ciklas „Nežaloti sielos maistu: kaip padėti žmogui, kenčiančiam nuo valgymo sutrikimų?“. Gana originalu yra tai, jog mokymai inicijuoti ir organizuojami Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto magistrantūros studenčių, bendradarbiaujant su palaikymo bendruomene „Lengva plunksna“ bei Lietuvos šeimos centru. Ši iniciatyva, kuri kilo iš sergančiųjų  poreikio, sulaukė palaikymo iš Valgymo sutrikimų centro psichoterapeutų ir psichologų, kasdien gydančių sergančiuosius bei dvasininkų, kurie dažnai palydi asmenis sunkiausiais gyvenimo momentais.

Valgymo sutrikimai – nervinė anoreksija, nervinė bulimija ir emocinis valgymas – išsikeroja visoje žmogaus būtyje, susargdina žmogų visais lygmenimis – kūno, sielos ir dvasios. Todėl kūną gydančių medikų, sielą gydančių psichologų ir dvasios gijime palydinčių dvasininkų bendradarbiavimas gali sergančiajam padėti lengviau grįžti į sveikimo kelią.

 Artėjančius mokymus sudaro 7 paskaitų ciklas, kurio metu sielovadininkams bus suteikta psichologinių ir medicininių žinių. Jos padės atpažinti sergančiuosius valgymo sutrikimais, laiku juos nukreipti medicininiam gydymui ir taip išvengti ligos įsisenėjimo. Būdinga, kad sergantieji valgymo sutrikimais į gydymo įstaigą kreipiasi tik po ligos dešimtmečio, todėl palaikymas iš šalies gali iš esmės pakeisti jų sveikimo kelionę. Drauge tikimasi, jog tai bus ir vaisingo dialogo tarp medicinos ir sielovados gilinimas, ieškant geriausių sprendimų sergančiajam. Neabejojama, jog tai bus naudingas teorinių ir praktinių žinių junginys, prisiliečiant prie opių asmenis alinančių temų.

 Iki pat birželio mėnesio valgymo sutrikimo specialistai drauge su sielovadininkais gilins savo žinias bei diskutuos temomis, kas yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija, kaip teikti pagalbą sergantiesiems mentalizacijos būdu. Kokia ypatinga yra atjautos svarba vaikams ir paaugliams, patiriantiems valgymo sutrikimus, kas yra intuityvus valgymas ir kaip padėti tėvams, auginantiems valgymo sutrikimais sergančius vaikus. Birželio 1-ąją dieną virtualus mokymų ciklas baigiamas liudijimais, kuriais dalinsis žmonės, patyrę sveikimo kelionę.

O birželio 26 d. mokymų dalyviai, valgymo sutrikimus patiriantys žmonės, jų artimieji bei kiti, susiję su šių ligų gydymu, bus laukiami Šiluvoje. Ligonių dienos, skirtos sergantiesiems valgymo sutrikimais, metu žmonės galės gauti dvasinę pagalbą, išgyventi bendrystę, o taip pat ir prisidėti prie sielovadininkų ir psichologų dialogo vystymo.

Plačiau apie renginio programą kviečiame skaityti renginio programoje https://www.facebook.com/events/289204369439413

Mokymų organizatorių informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us