Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Pradedamas dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas

Antradienį pradedamas elektroninis nuotolinis dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP).

Šiais mokslo metais pasiekimų patikrinime dalyvaus 25 tūkst. 689 mokiniai, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.

„Šių metų dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas vyks nuotoliniu elektroniniu būdu. Prieš mėnesį vykdytas bandomasis testavimas leido įsivertinti galimus trikdžius ir sunkumus. Išanalizavę bandomojo testavimo rezultatus, parengėme mokiniams ir vykdytojams detalias instrukcijas bei rekomendacijas“, – sakė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Dešimtose klasėse ugdymo proceso pabaigoje organizuojami privalomieji lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir pasirenkamieji gimtosios baltarusių, lenkų, rusų bei vokiečių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai.

Anot agentūros pranešimo, užduotis moksleiviai turi atlikti savarankiškai neišeidami (neatsijungdami) iš elektroninės testavimo sistemos lango, nesinaudodami jokia neleistina pašaline pagalba.

Moksleiviai informuojami, kad atliekant patikrinimo užduotis užduočių atlikimo sistemoje automatiškai fiksuojama, jei paliekamas testavimo aplinkos langas, bandoma atverti kitus kompiuterio langus, daromos ekrano nuotraukos ar naudojamasi kitu monitoriumi. Šie veiksmai vertintojams gali kelti pagrįstų abejonių dėl savarankiškumo atliekant testą ir rezultatų objektyvumo. Mokinys gali būti šalinamas iš pasiekimų patikrinimo arba jo darbas nevertinamas, jei naudojasi draudžiamomis priemonėmis, nevykdo vykdytojo nurodymų.

Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros nuotolinis elektroninis patikrinimas vyks trimis srautais balandžio 20 ir 21 dienomis. Analogiškai matematikos patikrinimas bus vykdomas balandžio 22 ir 23 dienomis.

„Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas leidžia mokiniams pajausti dvyliktoje klasėje laukiančių egzaminų atmosferą, įsivertinti turimas žinias. Tačiau vienas svarbiausių tikslų – pamatyti žinių ir gebėjimų spragas ir jas užpildyti“, – teigė R. Krasauskienė.

Lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinimo dalis raštu, matematikos ir gimtosios baltarusių, lenkų, rusų ir vokiečių kalbos pasiekimų patikrinimas bus vykdomi nuotoliniu elektroniniu būdu. Lietuvių kalbos ir literatūros pasiekimų patikrinimo dalis žodžiu gali būti vykdoma ir tradiciniu, kaip buvo planuota, ir nuotoliniu būdu, jeigu mokyklos patikrinimo metu mokosi nuotoliniu būdu.

Norėdami įgyti pagrindinio ugdymo išsilavinimą, visi mokiniai dešimtoje klasėje laiko pasiekimų patikrinimą. 

Įgiję pagrindinį išsilavinimą, toliau paaugliai gali mokytis pagal vidurinio ugdymo arba profesinio mokymo programą.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us