Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Įvertinę pandemijos padarinius Vilniaus universiteto psichologai medicinos slaugytojams siūlo nemokamą pagalbą

Nuo balandžio mėnesio medicinos slaugytojai iš visos Lietuvos galės nemokamai naudotis internetine įtampos mažinimo programa FOREST, specialiai sukurta ir pritaikyta medicinos personalui. FOREST programos kūrėjai pabrėžia, jog medicinos slaugytojai yra viena iš pandemijos ypač paveiktų grupių, o profesionali psichologinė pagalba nebūtinai yra lengvai prieinama. Programa FOREST bus galima naudotis šešias savaites.

„Medicinos personalas susiduria tiek su kasdieniais darbiniais stresoriais, tiek su neeilinėmis sudėtingomis situacijomis, pavyzdžiui, pacientų mirtimis, pacientų artimųjų nelengvomis emocijomis ir pan. Neretai ši grupė patiria ne tik mums visiems pažįstamą stresą, bet ir užsitęsusį bei sudėtingesnį jo variantą – perdegimą. Žinoma, perdegimas veikia asmeninį, socialinį gyvenimą, profesinę sferą ir kitas žmogui svarbias sritis“, – teigia Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vadovas prof. Evaldas Kazlauskas.

„Pandemijos kontekste medicinos personalas gali tapti ypač pažeidžiamas. Milžiniški darbo krūviai, nežinomybės jausmas, nerimas dėl pacientų bei savo artimųjų sveikatos – visa tai neišvengiamai veikia šių specialistų būseną. Tiesiog privalu matyti, su kokiais sunkumais susiduria medicinos personalas, bei teikti profesionalią psichologinę pagalbą. Be to, ši pagalba turi būti lengvai prieinama, papildomai neapkraunanti šios itin užsiėmusios profesinės grupės“, – tęsia profesorius.

Registruotis į programą gali medicinos slaugytojai iš visos Lietuvos, jei tik jaučia darbe patiriantys pernelyg didelę įtampą ir norintys pagerinti savo savijautą.

Dalyviai individualiai naudosis internetine programa, atliks trumpus stresą mažinančius pratimus, galės pasirinkti programos intensyvumą. Visos programos metu į jos naudotojų žinutes atsakys specialiai šiai programai pasirengusios Vilniaus universiteto psichologės.

Programą FOREST Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro mokslininkai sukūrė bendradarbiaudami su Linköping universitetu (Švedija). Vienas iš programos kūrėjų ir internetinių psichologinių programų lyderis prof. Gerhard Andersson džiaugiasi pagalbos galimybių plėtra visoje Europoje. Programa sukurta atsižvelgiant į vis didėjantį specializuotos psichologinės pagalbos poreikį, kurį dar labiau išryškino pasaulinė pandemija.

Programoje sutikę dalyvauti asmenys kartu dalyvaus ir plataus masto tyrime. „Tikime, tai padės geriau suprasti medicinos personalo patirtis, ir atvers galimybių teikti daugiau profesionalios ir specializuotos pagalbos“, – teigia prof. Evaldas Kazlauskas.

Susidomėjusius medicinos slaugytojus kviečiame registruotis.

Daugiau informacijos: www.forestmedikams.lt, el. paštu www.psichotraumatologija@fsf.vu.lt, tel. nr. +370 5 268 6952.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us