Raseinių naujienų portalas

NaujienosNuomonės

Premjerė: 5–11 klasių mokinius planuojama grąžinti dviem etapais

Savivaldybės pačios spręs dėl galimybių į mokyklas grąžinti 5–11 klasių mokinius, jie būtų grąžinami dviem etapais – iš pradžių jaunesni, o po to vyresni gimnazijų moksleiviai, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak premjerės, Vyriausybė trečiadienį priims sprendimą dėl 5–11 klasių moksleivių, savivaldybėms leidžiant spręsti, ar grąžina juos į mišrų ugdymą.

„Nuo gegužės 3 dienos grįžta abiturientai, dėl to sprendimai yra priimti, dėl klasių nuo 5 iki 11 sprendimai bus priimti rytoj, manau, kad bus skirstomas srautas dviem etapais, pirmiausia mažesni vaikai, kadangi pradinėms mokykloms seniai leista grįžti į mišrų ugdymą, o vėliau gimnazijų jaunesnės klasės, kadangi  visų pirma abiturientus reikia išleisti gegužės 3 dieną. Manau, kad dviem etapais tai bus galima padaryti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad sprendimus dėl moksleivių grąžinimo priims savivaldybės.

„Tik savivaldybės pačios pagal savo situaciją gali pasakyti, ar jos turi pajėgumų užtikrinti vaikų grąžinimą saugiai, mes negalime priimti sprendimo ir reikalauti grąžinti vaikus į mokyklas be jokių  papildomų priemonių, be testavimo, pavyzdžiui, nes tai reiškia, kad tose savivaldybėse, kur situacija jau dabar prasta, ta situacija dar labiau suprastėtų“, – pabrėžė premjerė.

Ji teigė, kad naujų koronaviruso atvejų skaičius tiesiogiai koreliuoja su ugdymo įstaigų atidarymu ir uždarymu, todėl „kiekviena savivaldybė turi įsivertinti, ar ji turi galimybes leisti vaikus į mišrų ugdymą saugiai“.

Klausiama, ar didžiajai daliai mokinių liekant namuose reikėjo skiepyti visą švietimo sektorių, I. Šimonytė teigė, kad moksleivius visada buvo siekiama kuo greičiau grąžinti į mokyklas, tačiau neleidžia epidemiologinė situacija.

„Buvo tikėtasi, kad situacija pasitaisys sparčiau ir bus galima grąžinti mokinius į mokyklas anksčiau, to buvo siekiama visada“, – sakė premjerė.

Premjerė anksčiau šią savaitę patvirtino, kad Vyriausybė trečiadienį ketina leisti pačioms savivaldybėms spręsti dėl 5–11 klasių grąžinimo į mokyklas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.

Pasak ministrės pirmininkės, epidemiologinė situacija savivaldybėse yra skirtinga, todėl Vyriausybė neturi galimybės priimti sprendimo, kuris būtų vienodai taikomas visose savivaldybėse privaloma tvarka.

Anot jos, tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė padėtis geresnė, kurios jau turi įdirbį testuojant moksleivius, išplėsti šią praktiką gali nebūti itin sudėtinga ir Vyriausybė nemato pagrindo neleisti tokiose savivaldybėse mišraus ugdymo.

Šiuo metu į mokyklas yra grįžusi didžioji dalis šalies pradinukų, nuo gegužės 3-iosios grįš abiturientai. Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių buvo perėję į nuotolinį ar mišrų mokymąsi. 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us