Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Vyriausybė tvirtins galimybių paso naudojimą

Vyriausybė trečiadienį rengiasi priimti galutinius sprendimus dėl galimybių paso, atversiančio daugiau galimybių turintiems imunitetą koronavirusui ar neigiamą COVID-19 testą.

„Vyriausybės posėdyje planuojama priimti sprendimus dėl galimybių paso naudojimo“, – BNS sakė premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Pirmadienį Ministrų kabinetas neformaliame pasitarime iš esmės sutarė dėl galutinės šios idėjos, paso koncepciją parengė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Idėjos nepalaiko Liberalų sąjūdžio vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pareiškusi, kad ES dokumentą tikintis turėti birželį, „nebėra tikslo skubinti lietuviško atitikmens“.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teigimu, tai bus virtualus dokumentas, kurį galėtų gauti žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, įgiję imunitetą (persirgę COVID-19) arba gavę neigiamą testo rezultatą. Jis  leistų teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, laisvalaikio pramogas, taip pat leistų paslaugų teikėjams rengti asmenines šventes, jei dalyvauja daugiau nei du namų ūkiai.

Kiekvienu atveju asmeniui būtų suteiktas imunitetą patvirtinantis QR kodas, kurį jis turėtų pateikti prieš lankydamasis renginyje ar maitinimo įstaigoje.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, dokumentu planuojama įtvirtinti, jog testo rezultatas galiotų parą, jį būtų galima atlikti ne tik mobiliuose savivaldybių punktuose, bet ir vaistinėse, jie būtų apmokami valstybės, taip pat būtų palikta galimybė pasitikrinti privačiai, už savo pinigus. Plačiausiai imuniteto pasui planuojama naudoti greituosius antigeno testus, kurie atsakymą leidžia sužinoti per mažiau nei pusvalandį, nors galiotų ir kiti testai.

A. Armonaitė svarstė, kad iniciatyva galėtų pradėti veikti nuo gegužės pabaigos ir būtų kaip laikinas sprendimas, o vėliau, įsibėgėjus masinei vakcinacijai ir atsiradus europiniam žaliajam sertifikatui, galimybių paso galėtų nelikti.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us