Raseinių naujienų portalas

KitaVerslas

Užsienio siuntų kelionės sekimas. Ką reikėtų žinoti?

Laukiantys iš užsienio atkeliaujančios siuntos dažnai seka jos kelionę įvairių platformų pagalba. Deja, informacija jose neretai skiriasi. Lietuvos paštas sulaukia nemažai klausimų apie užsienio siuntų kelionės sekimą, todėl primena, ką apie tai reikėtų žinoti.

„Siuntų sekimo platformų yra labai daug, kai kurios jų yra mokamos, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jose pateikiama informacija yra tiksli. Dažnai tos pačios siuntos kelionė skirtingose platformose atvaizduojama nevienodai. Tokiais atvejais visuomet rekomenduojama pasitikrinti siuntos kelionę oficialioje pašto paslaugų tiekėjo, per kurį siunčiama siunta, platformoje. Čia pateikiama objektyviausia informacija“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė.

Lietuvos paštas primena svarbiausius faktus apie užsienio siuntų sekimą ir dalinasi patarimais, kaip užsitikrinti, kad informacija apie sekamą siuntą yra teisinga.

Rekomenduojama sekti oficialiose pašto paslaugų platformose. Paštopaslaugų teikėjas geriausiai žino, kada siunta priimta išsiuntimui, kada ji tiksliai iškeliavo į kitą šalį ir pan. Paštai tarpusavyje keičiasi informacija apie siuntos kelionę, todėl jų platformose pateikiama tiksliausia ir objektyviausia informacija. Yra daug užsienio platformų, kurios nėra susijusios su paštais, todėl jose pateikiama nebūtinai tiksli informacija, ypač apie iš Kinijos gaunamas siuntas. Pavyzdžiui, sekimo platformoje fiksuojamas įvykis „Atvyko į gavėjo šalį“ nebūtinai reiškia, kad siunta pasiekė Lietuvos pašto logistikos centrą – ji gali būti tarpinėje stotelėje, oro uoste ir pan. Daugelis el. parduotuvių taip pat fiksuoja siuntos kelionės įvykius, tačiau jie ne visada yra tikslūs.

Informacija gali skirtis. Tai lemia kelios pagrindinės priežastys. Pirmiausia, kiekviena platforma pati sprendžia, kokius siuntos įvykius fiksuoti ir rodyti gavėjui. Vienose pateikiama labai detali informacija, pavyzdžiui, pirmasis atvykimo įvykis parodomas, kai siunta dar maiše su kintomis siuntomis atvyksta į gavėjo šalies oro uostą; kitose – kai siunta jau išimta iš maišo ir yra nuskenuota gavėjo šalies logistikos centre. Antra, paštai ne visada greitai ar detaliai tarpusavyje dalinasi informacija apie juos pasiekusią siuntą, todėl to pašto, kuris tuo metu valdo siuntą, sekimo platformoje informacija gali būti detalesnė ir tikslesnė.

Atvaizduojamas tik registruotų ir sekamų siuntų kelias. Nors pagal šiuolaikinius pašto procesus visos siuntos yra žymimos numeriais, tačiau ne visų jų kelias yra detaliai atvaizduojamas. Kiekviename svarbesniame siuntos kelionės žingsnyje yra fiksuojamos tik registruotos (tokių siuntų numeriai prasideda raide R) ir sekamos (tokių siuntų numeriai prasideda raide L) siuntos. Atitinkamai tik apie jas ir pateikiama informacija oficialiose pašto paslaugų įmonių sekimo platformose. Yra siuntų sekimo platformų, kurios atvaizduoja neregistruotų siuntų kelionės įvykius, tačiau jie nebūna tikslūs – tokių siuntų kelio detaliai nefiksuoja paštai.

Gavimo įvykiai – tik siuntai atvykus. Oficialiose paštų sekimo platformose įvykiai apie gautas registruotas siuntas fiksuojami tik nuo to momento, kai siunta atvyksta į gavėjo šalį ar pasiekia pašto logistikos centrą, t. y. kai siunta nuskenuojama jau gavėjo šalies pašto. Svarbu atkreipti dėmesį, jeigu apie gautą siuntą pašto platformoje informacijos nėra, greičiausiai, siunta dar neatkeliavo į pašto logistikos centrą.

Ilgesni tarpiniai įvykiai. Vis dar fiksuojami pandemijos nulemti tarptautiniai logistiniai sutrikimai, todėl tarptautinės siuntos gali keliauti ilgiau nei įprastai. Tai atsispindi ir sekimo platformose – įvykiai keičiasi ne taip greitai. Atkreipiamas dėmesys, kad nuo liepos 1 d., kai visos siuntos iš trečiųjų šalių bus deklaruojamos muitinėje, siuntų apdorojimas atvykus į gavimo šalį gali užtrukti ilgiau.

Sklandžiam siuntos pristatymo procesui didelę reikšmę turi tinkamai nurodytas adresas, todėl primenama, kad prekių pirkimo metu labai svarbu pardavėjui pateikti kaip galima tikslesnę informaciją apie siuntos gavėją, jo adresą, nurodyti kontaktinius duomenis (el. pašto adresą, mob. tel. nr.), kurie vėliau bus naudojami prekių deklaravimui ir siuntos pristatymui.

Per Lietuvos paštą siunčiamas siuntas galima sekti www.lietuvospastas.lt esančioje siuntų sekimo platformoje. Visuomet, jei kyla klausimų dėl registruotos ar sekamos siuntos kelionės, pirmiausia rekomenduojama pasitikrinti informaciją šioje platformoje. Jei atsakymų rasti nepavyksta, galima susisiekti su Lietuvos pašto Kontaktų centru tel. nr. 1842, el. paštu ar privačia žinute per „Facebook“ paskyrą. 

   

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us